IVIA2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

A4 zablokowana po zderzeniu i pożarze ciężarówek

Przez   /   08/10/2021  /   No Comments

Wczoraj wieczorem na autostradzie A4 pomiędzy Legnicą, a Legnickim Polem doszło do zdarzenia drogowego , w wyniku którego pojazd ciężarowy uległ spaleniu. Na miejscu pracują służby porządkowe, a droga w kierunku Zgorzelca jest całkowicie zablokowana. Prosimy kierowców, aby uzbroili się w cierpliwość, ponieważ usunięcie znajdującej się na jezdni cysterny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Wczoraj, kilka minut po godz. 20:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na 93,600 km autostrady A4 pomiędzy Legnickim Polem, a Legnicą. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy odpowiednio zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak ustalili policjanci 36-letni kierujący cysterną, jadąc w kierunku Zgorzelca nie zdołał uniknąć zderzenia ze stojącym na prawym pasie kierowcą pojazdu ciężarowego, który miał awarię. W wyniku uderzenia cysterna przewróciła się na bok blokując oba pasy, a łatwopalny ładunek przewożony przez kierowcę Iveco uległ zapaleniu. Na szczęście żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Jeszcze w nocy udało się upłynnić ruch pojazdów jadących w stronę Wrocławia, jednak na miejscu dale pracują służby porządkowe, a droga w kierunku granicy jest całkowicie zablokowana. Prosimy, aby kierowcy uzbroili się w cierpliwość, ponieważ usunięcie znajdującej się na jezdni i cysterny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności, dlatego też utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i utrzymanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Osoby udające się w stronę Zgorzelca prosimy o kierowanie się na drogę S3 i kontynuowanie jazdy przez Jawor.

asp. Anna Grześków/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 8 dni temu dnia 08/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 8, 2021 @ 10:15 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SAVE_20211015_152000

Radny z Kunic: Spółka to najlepsza opcja

Read More →