Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

PiS próbuje ukrócić kolaborację radnych z KO?

Przez   /   17/05/2019  /   1 Comment

Zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości odwołał poseł Ewę Szymańską z funkcji przewodniczącej zarządu miejskiego w Legnicy. Do czasu wyborów w PiS-ie zastąpi ją jako pełnomocnik Zbigniew Bytnar. Jednocześnie legniccy radni Arkadiusz Baranowski i Łukasz Laszczyński zostali zawieszeni w prawach członków partii. 

 

Politycy PiS-u nie chcą mówić o powodach zmian. Ale wiadomo, że góra niechętnym okiem patrzyła na nazbyt dobre relacje łączące miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości z klubem Koalicji Obywatelskiej. Od początku tej kadencji KO i PiS zgodnie ze sobą współpracują, dysponują większością głosów na sesjach i trzymają prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w szachu. Dzięki tej współpracy Arkadiusz Baranowski i Łukasz Łaszczyński dostali stanowiska wiceprzewodniczących rady i podczas obrad zasiadają obok przewodniczącego Jarosława Rabczenki z KE. Za matkę chrzestną tego układu uchodziła posłanka PiS-u Ewa Szymańska, do wczoraj szefowa miejskich struktur partii. To ono doprowadziła do powstania w Legnicy nieoficjalnej koalicji KO/PiS, co nie spodobało się części członków Prawa i Sprawiedliwości.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 450 dni temu dnia 17/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 17, 2019 @ 12:55 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. xxx pisze:

    I tym samym “określone czynniki” wpychają legnickich radnych z PiSu w objęcia prezydenta;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-luty-019-1024x681

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Read More →