PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

47 zakażeń na Dolnym Śląsku. Chorzy w Legnicy i Lubinie

Przez   /   16/09/2020  /   No Comments

W ciągu minionej doby testami potwierdzono zakażenie koronawiruem SARS CoV-2 u 47 mieszkańców Dolnego Śląska. Najświeższe raporty sanepidu mówią o dwojgu kolejnych chorych w Legnicy i trzech zakażonych kobietach z Lubina. Dobra wiadomość jest taka, że nie rosną statystyki zgonów a kolejni COVID-owcy wracają do zdrowia.

W meldunku z godziny 13 Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Legnicy informuje o młodej kobiecie i mężczyźnie w średnim wieku, u których dzisiaj zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Jedna osoba z wcześniej zdiagnozowanych opuściła szpital w związku z pozytywnym wynikiem testu. Aktualnie w Legnicy i powiecie legnickim jest 11 osób z aktywnym COVID-19 – 9 z nich przebywa w domowej izolacji, 2 są hospitalizowane. Obowiązek kwarantanny nałożono na 327 osób.

W powiecie lubińskim dwie osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem COVID-19, a 7 izoluje się w domu. W tej liczbie są trzy nowo stwierdzone przypadki (dwie dwudziestolatki i 47-letnia kobieta z Lubina).  W ciągu minionej doby odzrowiały dwie osoby (18-letnia kobieta z Lubina i 37-letni mieszkaniec Składowic). W kwarantannie przebywają 42 osoby.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotoryi poinformowała o wyzdrowieniu kolejnego mieszkańca z COVID-19. Aktualnie w powiecie złotoryjskim nie ma aktywnych przypadków tej choroby.

RYC. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 16/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2020 @ 1:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obrady_kapituly_konkursu_ambasador_polski_4_

Kogo nominowano na Ambasadorów Polski 2020?

Read More →