Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

36 zakażonych w zakładzie opiekuńczym Caritasu!

Przez   /   15/10/2020  /   1 Comment

Spośród 33 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samarytanin przy ul. Poselskiej w Legnicy aż u 25 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chora jest też połowa 22-osobowego personelu. Prowadzący placówkę Caritas Diecezji Legnickiej prosi o wparcie. Potrzebni są wolontariusze do pracy przy pacjentach. Przyda się też wsparcie materialne, zwłaszcza fartuchy ochronne i rękawice. 

 

Sytuacja jest dramatyczna. Ponieważ aż u 25 pacjentów i 11 pracowników legnickiego ZOL-u testy na obecność koronawirua SARS CoV-2 dały wynik dodatni, brakuje przede wszystkim rąk do pracy. Pracującą z poświęceniem załogę wsparło już trzech pracowników Caritasu z Jeleniej Góry. “Ponawiamy prośbę o pomoc wolontariuszy, dziękując dwóm osobom, które już się zgłosiły. Potrzebujemy wspomóc personel, który pozostał przy pacjentach, by zapewnić im, tak bardzo potrzebny odpoczynek w tym trudnym czasie” – apeluje Caritas Diecezji Legnickiej. – “Wszyscy pracownicy pełnią swoje obowiązki zabezpieczeni zgodnie z ostatnimi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Posługując przy pacjentach i zachowując reżim sanitarny, po skończonym dyżurze powracają do swoich domów.”

Wolontariusze mogą zgłaszać się drogą e-mailową (covid@caritaslegnica.pl) lub od poniedziałku do piątku drogą telefoniczną, dzwonąc pod numer +48 76 72 44 300 w godzinach od 8-15. Rękawiczki i fartuchy jednorazowe  można dostarczać do budynku ZOL-u przy ul. Poselskiej 14-16 od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 8-15. Wpłat finasnowych można dokonywać na konto BNP Paribas S.A. 30 1600 1156 1847 4540 1000 0018  z opiskiem “Wsparcie dla ZOL“.

FOT. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 15/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 15, 2020 @ 10:34 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    tak tak dotychczas dawalem ale teraz niech robi to panstwo.Niech te pieniadze ktore rospe…lo na rydzykow, kurskich,papierki wyborcze,premie i nagrody da wreszcie tam gdzie sa niezbedne. Niech wreszcie ludzie zobacza gdzie to panstwo jest i ze nic nie robi.Bo tak nadal beda dziekowac sasinowi i morawieckiemu .I wybierac .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →