Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

20.34 peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta

Przez   /   30/08/2018  /   No Comments

Galeria Sztuki realizuje projekt w przywołujący historię pobytu wojsk radzieckich w Legnicy. Koncentruje uwagę na absurdzie wieloletniego trwania obcego “miasta w mieście” i niejednoznacznych relacji pomiędzy gospodarzami a “gośćmi”. Dobiega końca konkurs na komiks nawiązujący do tamtych czasów. 16 września – w 25. rocznicę wyjazdu Sowietów – zostanie odsłonięta instalacja Cień. 

Po blisko 50 latach stacjonowania w Legnicy 16 września 1993 roku radzieckie wojsko ostatecznie opuściło miasto. O godz. 20.34 z peronu 4 odjechał ostatni pociąg z żołnierzami legnickiego garnizonu.

“20.34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta”. Taką nazwę nosi realizowany w Legnicy projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”. Jego częścią jest konkurs na komiksy nawiązujące do pobytu Armii Czerwonej w Legnicy, ogłoszony przed miesiącem przez Galerię Sztuki i adresowany do młodych ludzi: studentów, licealistów, gimnazjalistów. Do 31 września 0rganizatorzy czekają na prace konkursowe. Rozstrzygnięcie: 31 października. Komiksy zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na wystawie, a najlepszy ukaże się drukiem i będzie kolportowany wśród mieszkańców Legnicy oraz okolic.


    Drukuj       Email
  • Publikowany: 704 dni temu dnia 30/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2018 @ 3:24 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Fanny i Aleksander  fot. Karol Budrewicz

Najlepszy, najlepsza, najlepsi z Legnicy

Read More →