Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Gminno-powiatowe dożynki w Prusicach. Wybory w tle

Przez   /   03/09/2023  /   2 Comments

Uczestnikom gminno-powiatowych dożynek w Prusicach koło Złotoryi trudno było nie zauważyć rozkręcającej się kampanii parlamentarnej. Przemawiając ze sceny starosta złotoryjski Wisław Świerczyński apelował o udział w wyborach dla pomyślnej przyszłości Polski w strukturach Unii Europejskiej. Na widowni byli kandydaci do Sejmu i Senatu z list PiS oraz KO a ekipa posła Roberta Kropiwnickiego uwijała się rozdając materiały wyborcze.

Prusice, w których złotoryjskie starostwo we współpracy z gminą Złotoryja, niedawno przebudowało drogę za pieniądze z Polskiego Ładu, prezentowały się przepięknie: zadbane domy, rozkwiecone ogrody, czystość i porządek, mnóstwo pomysłowych dekoracji przygotowanych przez mieszkańców na święto plonów. Rolę starostów dożynek pełnili miejscowi rolnicy, Lucyna i Kazimierz Gregulscy. Gospodarzami imprezy byli też starosta Wiesław Świerczyński, wicestarosta Rafał Miara i wójt gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn.

Do wsi zjechali okoliczni samorządowcy i politycy różnych opcji. Z Jeleniej Góry przybył senator Krzysztof Mróz, który w nadchodzących wyborach walczy o reelekcję jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Pojawił się też jego rywal wystawiony przez Koalicję Obywatelską, były prezydent Jeleniej Góry a obecnie radny dolnośląskiego sejmiku Marcin Zawiła. Siedział obok byłego starosty złotoryjskiego Ryszarda Raszkiewicza, który po zmianie klubowych barw (wywodzi się z lewicy) pomaga Koalicji Obywatelskiej w kampanii. Z biało-czerwonym serduszkiem na piersi zjawił się legnicki poseł Robert Kropiwnicki, dwójka na liście KO do Sejmu. Przyjechali za nim działacze Koalicji Obywatelskiej z koszami materiałów wyborczych, m.in z papierowymi czapeczkami oraz wodą ze zdjęciem kandydata, zaproszeniem do jego biura i hasłem “Skuteczny poseł”. W imieniu nieobecnej marszałek Sejmu Elżbiety Witek list do mieszkańców odczytała radna powiatowa Anna Melska, startująca do Sejmu z 19. miejsca na liście PiS. Był obecny radny sejmiku Piotr Karwan z PiS-u i jego brat Jacek, który dzięki “dobrej zmianie” został wiceprezesem w spółce KGHM Zanam.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. Kamila pisze:

    Oj bidne te powiatowe dożynki ale gwiazda wszystkich dożynek w rejonie kropiwnicki ze swoimi chłopczykami oczywiście uśmieszkiem rozbawiał gości dożynkowych , bo bez kropiwnickiego nie ma dożynek.

  2. Nie do wiary pisze:

    To Raszkiewicz już nie flirtuje z PiSem powiatowym? Dziwne. Kolejna wolta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →