AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Policjanci ujęli podpalaczy samochodów

Przez   /   08/03/2023  /   No Comments

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalanie samochodów. – Jak ustalili funkcjonariusze 40-latek i 44-latek działając wspólnie i w porozumieniu, w dniu 27 lutego podpalili dwa pojazdy osobowe zaparkowane przy ul. Czarnieckiego i Neptuna w Legnicy – informuje mł. asp. Anna Tersa z zespołu prasowego legnickiej policji.
Anna Tersa podkreśla, że zatrzymanie podpalaczy to efekt skrupulatnej, wytężonej pracy operacyjnej jej kolegów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci zebrali dowody, że 27 lutego późnym wieczorem 40-letni mieszkaniec Legnicy i 44-letni mieszkaniec gminy Prochowice podpalili citroena przy ul. Neptuna i audi na podwórku przy ul. Czarnieckiego. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu. Straty spowodowane pożarami aut oszacowano na 32 tys. zł. 

Podpalaczom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury na dalsze czynności.

Jeden ze spalonych samochodów służył matce sprawującej opiekę nad synem z zespołem Downa. Podpalacze pozbawili kobietę możliwości dowożenia go na zajęcia terapeutyczne.

Na nagraniu z monitoringu z podwórka przy ul. Czarnieckiego widać, że z kilku stojących obok siebie aut sprawcy z premedytacją wybrali samochód zaparkowany w miejscu zarezerwowanym dla osób niepełnosprawnych. 

- Dochodziła wpół do dziesiątej wieczorem. Chwilę wcześniej wróciliśmy z próby w Zespole Pieśni i Tańca Legnica, gdzie tańczymy z synem – opowiadała nam pani Wioletta. – Nagle mocne walenie do drzwi: “Auto wam się pali”. Udało się odłączyć akumulator. Gaśnica, koc…  Sąsiad przytomnie zadzwonił po straż pożarną i policję.

Tego samego dnia spłonęły w Legnicy jeszcze dwa samochody: tuż po północy przy ul. Kobylańskiej oraz o godz. 15.21 przy ul. Kartuskiej.   

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 80 dni temu dnia 08/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 9, 2023 @ 8:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Dni Złotoryi. Tak się bawili wczoraj mieszkańcy i goście

Read More →