Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Komisarz analizuje wniosek o referendum w Zagrodnie

Przez   /   17/01/2022  /   10 Comments

Do komisarza wyborczego w Jeleniej Górze wpłynął wniosek o zarządzenie referendum w sprawie odwołania Karoliny Bardowskiej ze stanowiska wójta gminy Zagrodno przed upływem kadencji. Do wniosku załączono listy z podpisami mieszkańców. Według deklaracji referendarzy zebrano aż 1 012 podpisów. W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego trwa ich weryfikacja.

Wniosek zstał złożony 11 stycznia, na trzy tygodnie przed upływem ustawowego terminu wyznaczonego na zbieranie głosów. Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym, do 10 lutego 2022 r. komisarz wyborczy jest zobowiązany wydać postanowienia o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców.

W przypadku zaakceptowania wniosku, referendum w gminie Zagrodno odbyłoby się w którąś z marcowych niedziel. Będzie nieważne, jeśli wieźmie w nim udział mniej niż 3/5 wyborców uczestniczących w powoływaniu wójta w 2018 r. W tym przypadku 3/5 wynosi 1 255 osób.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

10 komentarze

 1. lustrator pisze:

  na razie upychaja radnych po piwnicach.

 2. January pisze:

  Chojnowianki już się pakują ?

 3. lustrator pisze:

  ttiaaa a kiedy uslyszymy wreszcie?

 4. Gość pisze:

  TADEUSZ pisze:
  17/01/2022 O 15:38
  Mamy najlepszego Wójta od wieków po co marnować pieniądze na te głupie referendum które zobaczysz że nie dojdzie do skutku bo jeszcze są ludzie którzy myślą inaczej jak wy i są wdzięczni Pani Wójt za to co robi

  Oby Ci te twoje slowa w gardle nie stanęły, jak się dowiesz o wszystkich “sprawach niezbyt przyjemnych”

 5. Mieszkaniec pisze:

  Referendarze już nic nie będą robić, ich praca dobiegła końca , teraz w rękach mieszkańców , czy będą chcieli coś zmienić. Czy odwołają wójtowa i później w nowych wyborach wybiorą lepszego kandydata, uważam , że każdy będzie lepszy od Karoliny Bardowskiej.

 6. lustrator pisze:

  same podpisy jak uczy doswiadczenie o niczym nie swiadcza bo sasiad sasiadowi podpisze zeby nie miał krzywego ryja.Dopiero wybory zaznacza rzeczywista kolejnosc. Tak wiec ani jedni nie maja powodow otwierac szampana ani drudzy olac wybory z nosem na kwinte.

 7. Tadeusz pisze:

  Mamy najlepszego Wójta od wieków po co marnować pieniądze na te głupie referendum które zobaczysz że nie dojdzie do skutku bo jeszcze są ludzie którzy myślą inaczej jak wy i są wdzięczni Pani Wójt za to co robi.

 8. Anonim pisze:

  A czego konkretnie oczekujesz od referendarzy? Zrobili co mieli do zrobienia i tyle. W zamian oferują ci wybór nowego Wójta. Jeżeli będzie startować Bardowska to oddaj na nią głos jeżeli masz takie życzenie. Ja myślę że każdy inny kandydat będzie lepszy niż obecnie a przede wszystkim szanujący innych.

 9. niezadowolony pisze:

  i co w zamian proponują? Szkoda gadać w Zagrodnie nikt nie bedzie dobrym gospodarzem zbyt zawistni ludzie tu mieszkają .Zobaczymy co Ci referendarze zrobią?

 10. Mieszkaniec pisze:

  Gdzie nasteone referendum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →