AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja bada okoliczności śmiertelnego wypadku

Przez   /   05/01/2022  /   No Comments

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na drodze krajowej pomiędzy Lubinem a Prochowicami. W wyniku zderzenia czołowego dwóch pojazdów 75-letnia kobieta straciła życie. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów osobowych na trasie pomiędzy Lubinem a Prochowicami. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy i pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej życie straciła 75-letnia kierująca Nissanem. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu a wynik wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy – została mu pobrana krew do dalszych badań. Pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 24-letni mężczyzna kierujący Volvo został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Zmieniająca się aura w postaci okresowych opadów deszczu i śniegu oraz temperatura powietrza, znacznie utrudniają poruszanie się po drogach. Nawierzchnia staje się śliska, a to z kolei znacznie wydłuża drogę hamowania. Pamiętajmy o tym, aby poruszać się z tak zwana prędkością bezpieczną, która umożliwi nam szybką i właściwą reakcję podczas zmieniających się sytuacji na drodze. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości i brawura kierujących, to jedne z głównych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

asp. Anna Grześków/ Policja Legnica
FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 134 dni temu dnia 05/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 5, 2022 @ 1:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →