BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

142 mln zł wydał rząd z kasy KGHM na “środki ochrony”

Przez   /   30/11/2020  /   1 Comment

W raporcie finansowym za III kwartał 2020 roku KGHM przyznaje się, że na “nadzwyczajne polecenie administracyjne” rządu wydał 142 mln zł na środki ochrony indywidualnej. “Nierozliczone saldo należności z tytułu tych transakcji na dzień 30 września 2020 r. wyniosło 136 mln PLN” – czytamy w dokumencie. To nie może być tylko wartość bezużytecznych maseczek przetransportowanych z Chin Antonowem An-225 Mrja.

Na początku kwietnia premier Mateusz Morawiecki osobiście polecił zarządom dwóch spółek Skarbu Państwa – KGHM o Lotos – zorganizować duży transport środków ochrony osobistej z Chin. Dwa tygodnie później na warszawskim Okęciu wylądował największy samolot transportowy świata z zamówionym ładunkiem. Z jego przylotu zrobiono propagandowe widowisko, by pokazać opinii publicznej, z jakim zaangażowaniem rząd walczy z COVID-19. Potem dzięki dociekliwości Jacka Harłukowicza z GazetyWyborczej okazało się, że maseczki nie mają certyfikatów dopuszczających do użytku medycznego, są wielokrotnie droższe od podobnych sprzedawanych w polskich marketach a w całej operacji nie tyle chodziło o zwalczanie koronawirusa, co o przetransferowanie po cichu pieniędzy do Agencji Wywiadu.

Wartość sprzętu przywiezionego Antonowem z Chin jest tajemnicą przedsiębiorstwa. Ale w spółce giełdowej takie rzeczy trudno ukryć. Sporządzany co kwartał dla inwetorów raport zawiera m.in informację o transakcjach Grupy Kapitałowej KGHM “z rządem oraz jednostkami, nad którymi ten rząd sprawuje kontrolę lub współkontrolę lub ma na nie znaczący wpływ”. W tym punkcie spółka pisze, że “wystąpiły także transakcje wynikające z nadzwyczajnych poleceń administracyjnych opartych o art. 11 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020, poz. 374 ze zm.), dotyczące sprzedaży środków ochrony indywidualnej o wartości 142 mln PLN. Nierozliczone saldo należności z tytułu tych transakcji na dzień 30 września 2020 r. wyniosło 136 mln PLN.”

W tej sumie mieści się propagandowa hucpa z Antonovem.

FOT. KGHM.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 48 dni temu dnia 30/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 1, 2020 @ 9:51 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    wtedy tez wystepowali panowie w strojach fryzjerow podczas pracy i mikrofoniki, mikrofoniki i lampeczki,kamerki oklaski i caly ten cyrk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jasnikowski_w_GSzt

Dzieło Jaśnikowskiego znów będzie hitem WOŚP

Read More →