UM_Park
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Nordic walking. Podziwiaj legnicki park z kijkami

Przez   /   29/07/2020  /   No Comments

Chcesz poznać piękno naszego parku Miejskiego? Weź więc kijki i rusz na trasę nordic walking wytyczoną przez Beatę i Marka Drapikowskich, pasjonatów i instruktorów tej formy rekreacji.

- Zaprojektowaliśmy trasę przyjazną, rekreacyjną, podkreślającą uroki naszego parku – mówi Marek Drapikowski. – Tak aby fajnie i bezpiecznie spędzić tutaj czas. Trasa wiedzie szerokimi alejkami szutrowymi, które bardzo lubią kijkarze.

Trasa ma w sumie 5 kilometrów. Startujemy z Polany Angielskiej miejsca urokliwego i bardzo chętnie odwiedzanego przez legniczan. Dalej idziemy do Polany Francuskiej. Wędrując tam szeroką alejką podziwiamy piękne rośliny, a już niebawem fantazyjne fontanny, które są budowane. Później skwerem wzdłuż malowniczej Kaczawy, aż do super kompleksu AqaFun, który tutaj powstaje. A potem wracamy do miejsca startu.

- Nasz park Miejski jest tak świetnie położony, że można do niego dotrzeć bardzo łatwo z każdego miejsca w Legnicy – dodaje Marek Drapilowski. – Od wielu lat podkreślamy uroki tego miejsca do spacerów nordic walking.

Trasa zaprojektowana przez państwa Drapikowskich zostanie oznaczona planszami. Będzie więc łatwiej ją pokonać. Ale póki co możemy ją obejrzeć na filmie zrealizowanym w ramach projektu Eko Zdrowie przez KGHM Polska Miedź. Można go obejrzeć na stronie httpa://kg hm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo. Twarzą tego projektu jest olimpijka w łyżwiarstwie Natalia Czerwonka.

Walory naszego parku Miejskiego jako miejsca bardzo ważnych imprez zachwycały wielokrotnie uczestników mistrzostw kraju, czy Europy, które odbywały się w Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIEJSKI W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

yoga-4639895_1920

Fitness na polanie. Legnicka gimnastyka dla leniwców

Read More →