PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Finał WOŚP w Męcince wywołał podniecenie w TVP

Przez   /   16/01/2020  /   6 Comments

TVP Info, Telewizja Republika, Niezależna.pl, Najwyższy Czas i inne prawicowe media ekscytują się pierwszym samodzielnie zorganizownym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Męcinka. Ich zainteresowanie budzi nie rewelacyjny wynik charytatywnej zbiórki (49.526,44 zł), ale kilkuminutowy występ instruktorki pole dance z urojonymi gejowskimi flagami w tle.

Wolontariusze WOŚP z gminy Męcinka po raz pierwszy samodzielnie zabrali się za organizację Finału. Zadebiutowali z przytupem, bo o ich imprezie piszą i mówią ogólnopolskie prawicowe media z TVP Info na czele. “Rura i skąpo ubrana tancerka – to nie nocny klub, a kwesta na WOŚP! Na wszystko patrzyły dzieci” – to (dość symptomatyczny) tytuł relacji na portalu Niezalezna.pl. “Skandal!” – ogłasza w internecie redaktor Telewizji Republika, który dodatkowo na nagraniu wideo z pokazu pole dance dopatrzył się gejowskich flag. Pięknie mu to zagrało: “Grupka – biednych trzeba przyznać – dzieci patrzy na panią siedzącą pod rurą, która ma zaraz wywijać nogami przed nimi. W tle flagi gejowskie, ideologów, którzy krzywdzą dzieci poprzez wpajanie im do głów nienaturalnych, sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem ideologii. Ten obraz pokazuje jasno, że wojna cywilizacyjna trwa w Polsce na dobre. W ilu miejscach mamy do czynienia z takim gwałtem na psychice dzieci?” – można przeczytać w artykule na stronie internetowej Telewizji Republika. To stacja, która od lat atakuje Jerzego Owsiaka i Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nagranie z Męcinki stanowi dla niej dowód, że Fundacja WOŚP “promuje pod przykrywką dobra, wiele złych i dewiacyjnych zachowań”.

Stacja TVP Info bardzo spieszyła się, by nie zostać w tyle. Tak bardzo, że o godz. 9.25 wysłała do Krzysztofa Dobiesa, rzecznika Fundacji WOŚP, pytania o pokaz tańca na rurze a cztery minuty później, o godz. 9.29 opublikowała w internecie swój materiał o Męcince z uwagą: “O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do rzecznika WOŚP. Nie udało nam się do niego dodzwonić, nie odpisał też na nasze pytania”. Krzysztof Dobies, który odpowiedział na mail TVP Info o godz. 11.11, na Twitterze podkreśla złamanie dziennikarskich standardów przez pracowników publicznej telewizji.

W Męcince wystąpiła Wioletta Tokarz, właścicielka i instruktor pierwszej legnickiej szkoły uczącej tańca na rurze: Invictus Studio Pole Dance. Wioletta Tokarz jest uczestniczką turniejów pole dance oraz finalistką ogólnopolskiego konkursu Pole Art Polska 2019. Była ubrana w biały sportowy stanik i białe spodenki do pole  dance z podwyższonym stanem.  Na początku miała też tiulowy woal wokół bioder, zrzucony w trakcie ewolucji. Według Telewizji Republika była “półnaga”, a Niezależna określa jej strój jako “dość skąpy”.

W krótkim, nastrojowym pokazie Wioletty Tokarz nie było nic wulgarnego ani niestosownego. Równie dobrze można dopatrywać się erotycznych podtekstów w łączących taniec z akrobatyką przestawieniach legnickiego Ocelota lub Teatru Avatar.

Żadnych “gejowskich flag” na sali w Męcince nie było. Telewizja Republika wzięła za nie tekturowe żagle łódek stanowiących scenografię koncertu nazwiązujące do oficjalnej animacji, która towarzyszy 28. Finałowi WOŚP.

- Zorganizowaliśmy pokaz pole dance. Nie widzę w tym nic złego – mówi Katarzyna Roman-Cwynar, szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Męcince. – Pokaz został rewelacyjnie przyjęty, nagrodzony pięciokrotnymi owacjami. Nikt z uczestników tego wydarzenia nie zgłaszał mi jakikolwiek pretensji.

Katarzyna Roman-Cwynar zwraca uwagę, że pole dance od dawna przestał być domeną nocnych klubów. Polega na wymagających siły i gibkości ewolucjach wykonywanych wokół drążka, a nie na striptizie. To rodzaj akrobatyki, coraz częściej uprawiany również przez mężczyzn. W 2017 roku został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową i wkrótce może pojawić się w programach Igrzysk Olimpijskich.

Pokaz pole dance odbył się również podczas 28. Finału WOŚP w Galerii Echo w Kielcach. Prawicowe media jeszcze nie podnieciły się tym faktem, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

FOT. TWITTER.COM

FOT. FACEBOOK.PL/ WOSP MĘCINKA

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 251 dni temu dnia 16/01/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 16, 2020 @ 8:30 pm
 • W dziale: wiadomości

6 komentarze

 1. mini pisze:

  A może celowo Mirek zaszkodził. przecież to człowiek Elżbiety

 2. Cocomo pisze:

  Męska część widowni Męcinki pewnie była wniebowzięta ale odpłaciła to cichymi dniami na kwadracie. Laska gdyby zbierała do puchy, to by pobiła rekord powiatu. Takie WOŚPY to rozumiem :)

 3. DO KAMILA Dziękuję za pozdrowienia i zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.

 4. BasiaEM pisze:

  dlaczego pole dance jest mylone z występami w klubach gogo ? :(
  Męcinka super inicjatywa i super występ :)

 5. Kamila pisze:

  Mirek zaszkodził jurkowi. gdzie jest Ela? trzeba pomóc!!!!

 6. Kamila pisze:

  POLE DANCE panie Kanikowski POLE DANCE. Najpierw RISERCZ potem RAJTING. pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Amba*

Read More →