PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

ZUS wypłaci emerytom pieniądze na święta

Przez   /   14/12/2017  /   No Comments

W tym roku Wigilia wypada w niedzielę, ale emeryci i renciści, którzy pieniądze z ZUS otrzymują 25 dnia każdego miesiąca, nie będą mieć pustych portfeli. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 22 grudnia.

To dobra informacja szczególnie dla tych osób, których dochody nie są zbyt wysokie i przelew z ZUS to ich jedyne źródło utrzymania. Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.
- W grudniu zawsze ten ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia a co za tym idzie wielu klientów ZUS, kontaktuje się z naszymi placówkami dopytując, czy swoje emerytury i renty dostaną jeszcze przed świętami – mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wszystkie wypłaty zostaną zrealizowane maksymalnie do 22 grudnia, tak by nasi klienci mieli pieniądze na ostatnie świąteczne zakupy – zapewnia Iwona Kowalska
Żeby to było możłiwe świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę na tyle wcześnie żeby maksymalnie do 22 grudnia można było je dostarczyć do domów. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je jeszcze szybciej.

Źródło: ZUS

RYC. PK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

800_foto.kobiecetwarze5-563428

“Kobiece Twarze”. Mercedes na rzecz równouprawnienia

Read More →