Jasminowa Dolina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zrył samochodem boisko w Zagrodnie. Straty: 70 tys zł

Przez   /   12/02/2019  /   No Comments

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który bezmyślnie uszkodził murawę boiska piłkarskiego w Zagrodnie. Podejrzany wjechał na nie samochodem i wielokrotnie jeździł po całej jego powierzchni zostawiając liczne ślady i koleiny. Klub wycenił straty na kwotę 70 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Musi się także liczyć z pokryciem kosztów naprawy tego boiska.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację o zniszczeniu boiska piłkarskiego na terenie miejscowości Zagrodno. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu osobowego wjechał na płytę główną boiska piłkarskiego i wielokrotnie jeździł po jego całej powierzchni. Rajd po rozmokłym boisku spowodował, że powstały na nim liczne ślady i koleiny. Klub piłkarski Orzeł Zagrodno wycenił, że koszty przywrócenia murawy do poprzedniego stanu mogą wynieść nawet 70 tysięcy złotych.

Podejrzany o ten czyn mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak odjechał z terenu boiska sportowego. W sąsiedniej miejscowości, w brodzie rzeki kończył właśnie opłukiwać samochód z naniesionego błota i trawy.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Musi się on liczyć także z pokryciem kosztów naprawy boiska.

Źródło: Policja Złotoryja

FOT. DAWID GRACZYK, Źródło: POLICJA DOLNOŚLĄSKA (http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 191 dni temu dnia 12/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 12, 2019 @ 2:53 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Rzecznik pomaga

Miejski rzecznik konsumentów walczy z nieuczciwymi pokazami w mieście i powiecie

Read More →