Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Znany, lubiany. Spotkanie z Henrykiem Janem Bacą

Przez   /   08/01/2018  /   No Comments

Towarzystwo Miłośników Legnicy „Pro Legnica” zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Legniczanie znani i lubiani”, tym razem z Henrykiem Janem Bacą, legnickim artystą plastykiem.
Spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w świetlicy TML „Pro Legnica”, Rynek 5/6, wstęp bezpłatny.

Oto, co artysta pisze o sobie. ”Moją realizacją życiową jest projekt i wykonanie wnętrza nowego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, witraże, Droga Krzyżowa, rzeźby Grupy Ukrzyżowania. Prace powstały w latach 2006–2010.
Od roku 1970 biorę czynny udział w życiu artystycznym. Miałem ponad 20 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyłem w 55 wystawach zbiorowych. Moje obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach w Danii, Niemczech, Szwecji, USA oraz we Włoszech. Ostatnia wystawa odbyła się w październiku 2011 r. w galerii Ring w Legnicy.
Przytoczmy też jeden z punktów jego artystycznego credo: Świat sztuki, język sztuki, nie mówi prawdy o tym co oglądasz, ale o tym co przeżywasz. To coś JEST równoległe. Tego nie dotkniesz, nie usłyszysz nie zobaczysz. Ale to jest to!”

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 436 dni temu dnia 08/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 8, 2018 @ 1:33 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zdjęcie 1

W niedzielę Legnica zaśpiewa Europie “Odę do radości”

Read More →