DINO
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmarł dr Gerhard Kaske, zasłużony dla Legnicy

Przez   /   10/01/2019  /   No Comments

W wieku 94 lat, 5 stycznia 2019 r., zmarł wielki przyjaciel Legnicy dr Paul Siegfried Gerhard Kaske, fizyk i matematyk. Był jednym z pomysłodawców i orędowników zawiązania partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu. Przez ponad ćwierć wieku zaangażowany w rozwój i umacnianie tego partnerstwa, zbliżającego do siebie Niemców i Polaków w duchu pojednania.

Urodził się w Prochowicach, a nauki pobierał w szkole Johanneum w legnickiej Akademii Rycerskiej. Zawsze związany z Dolnym Śląskiem, powiatem i miastem Legnicą. Przez wiele lat odwiedzał swe rodzinne strony. Za zasługi zawodowe oraz działalność społeczną i kulturotwórczą otrzymał Krzyż Zasługi Republiki Federalnej Niemiec i Krzyż Śląska. Jego zaangażowanie w partnerstwo Legnicy i Wuppertalu, jako przewodniczącego Stowarzyszenia Federalnej Grupy Legnica, w 2006 roku uhonorowane zostało przyznaniem Odznaki Zasłużonego dla Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 161 dni temu dnia 10/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2019 @ 3:31 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad-vat-010-1024x682

Prezydent Legnicy głuchy na prośby załogi teatru

Read More →