AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Złotoryjscy mistrzowie akrobatyki uhonorowani

Przez   /   27/09/2016  /   No Comments

Tytuły Honorowych Obywateli Miasta Złotoryi otrzymają dzisiaj w ośrodku kultury akrobaci, którzy 40 lat temu zdobyli mistrzostwo świata w akrobatyce sportowej. Wydarzenie to jest uznawane za największy sukces złotoryjskiego sportu.

O wyróżnieniu czterech mistrzów: Leszka Antonowicza, Sławomira Hałady, Wojciecha Świecika i Bogdana Zająca Rada Miejska w Złotoryi zdecydowała w czerwcu tego roku. Tytuły Honorowych Obywateli zostały im nadane w dowód uznania i wdzięczności za wybitne osiągnięcia w akrobatyce sportowej i rozsławienie miasta Złotoryi w Europie i na świecie.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której będą wręczone tytuły, odbędzie się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w poniedziałek 26 września 2016 r. o godz. 18, dokładnie 40 lat po zdobyciu mistrzostwa. Laudację wygłosi burmistrz Robert Pawłowski, inicjator uhonorowania mistrzowskiej czwórki akrobatów. Oprawę muzyczną zapewni chór Bacalarus. Będzie też okazja obejrzeć wystawę poświęconą „złotej czwórce” oraz pokaz akrobatyczny grupy Ocelot i Złotoryjskiego Towarzystwa Akrobatycznego, który komentować będą Leszek Antonowicz i Bogdan Zając.

Wstęp na uroczystość jest wolny.

Źródło: Urząd Miasta w Złotoryi

FOT. URZĄD MIASTA W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2326 dni temu dnia 27/09/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2016 @ 4:32 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Medal i statuetka

Tropem Wilczym. Startowe pakiety jak świeże bułeczki

Read More →