basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Złotoryjanie zaśpiewają na niepodległościową nutę

Przez   /   10/11/2017  /   No Comments

Złotoryja będzie śpiewnie obchodzić święto 11 listopada. Podczas Festiwalu Piosenki Patriotycznej pod hasłem „W pieśni wolność” w ośrodku kultury wystąpi ponad 40 wokalistów i zespołów – dwa razy więcej niż w ubiegłym roku! Koncert zaczyna się w sobotę o godz. 14.

Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza na wydarzenie, które od 3 lat wprowadza nową jakość w obchody święta niepodległości w Złotoryi. W sali widowiskowej zaprezentuje się jutro aż 29 solistów, swój udział zadeklarowało też 13 zespołów, wśród których będzie można zobaczyć m.in. reprezentantów złotoryjskiego Klubu Seniora, a także grupę folklorystyczną Złota Leszczyna. Wykonawcy będą mieli za zadanie zaśpiewać w języku polskim utwór o tematyce patriotycznej bądź powszechnie uznany za patriotyczny.
Laureatów festiwalu wyłoni jury, w którym zasiądzie m.in. Jerzy Słota – gość specjalny tegorocznej imprezy, piosenkarz, kompozytor i aranżer, a przede wszystkim członek znanego polskiego zespołu VOX, który w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia. Jurorzy ocenią dobór repertuaru, znajomość tekstu i interpretację utworu. Pula nagród dla wykonawców to 1500 zł w postaci bonów upominkowych.
– Festiwal zaczynamy o godz. 14. Zapraszamy wszystkich złotoryjan i ich gości w tym szczególnym dniu do naszego ośrodka kultury, będzie czego posłuchać – zachęca Zbigniew Gruszczyński, dyrektor ZOKiR-u.
Dodajmy, że w przerwie na obrady jury na scenie z montażem słowno-muzycznym poświęconym odzyskaniu niepodległości wystąpią adepci sztuki teatralnej przygotowani przez Jolantę Zarębską.
Festiwal jest organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Źródło: Urząd Miasta w Złotoryi

FOT. URZĄD MIASTA W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 10/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 10, 2017 @ 9:41 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kyczera-209

Kyczeriada nad Kaczawą czyli 25-lecie zespołu Kyczera

Read More →