Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja świętuje bez Zalewskiej. Cud korowód

Przez   /   24/05/2019  /   3 Comments

Kandydująca do europarlamentu minister edukacji Anna Zalewska nie zaryzykowała przyjazdu do Złotoryi na święto miasta. Wśród radosnych tłumów wystrojonych na korowód zobaczyłaby kilkudziesięciu nauczycieli czekających na nią z czarnymi wykrzyknikami na pomarańczowym tle – logo ich strajku. Niektórzy ucieszyli się, że udało się ją spłoszyć, ale nie brakowało też zawiedzionych, że nie dojdzie do konfrontacji.

Od mszy świętej za pomyślność mieszkańców i radosnego korowodu Złotoryja rozpoczęła trzydniowe święto miasta. Równocześnie uroczyście zainaugurowano XXVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota – wyjątkowe, bo z udziałem Sanjay`a Singh`a z RPA, prezydenta Światowej Federacji Płukaczy Złota.

Trasa korowodu – inna niż w poprzednich latach i dłuższa – wiodła z centrum na rogatki Złotoryi, łąkę między miastem a Wilczą Górą, gdzie stanęła scena, wielkie wesołe miasteczko, mnóstwo straganów z wszystkim, co sprzyja zabawie: od piwa i dobrego jedzenia po zabawki, baloniki, ubrania. Dziś gwiazdą wieczoru jest Nowator, jutro swe największe przeboje zagra Lady Pank, w niedzielę na pożegnanie jest zamówiony Ryszard Rynkowski. Będzie pięknie.

Burmistrz Robert Pawłowski ze sceny przypomniał, by w niedzielę iść na wybory. Wśród tłumu z ulotkami uwijali się walczący o mandat kandydaci. Widzieliśmy Jacka Baczyńskiego z PiS-u i Elżbietę Stępień z Koalicji Europejskiej.

Korowód zachwycał. Złotoryjanie pokazali się jako międzypokoleniowa wspólnota radosnych, serdecznych, aktywnych ludzi. Chyba można to dostrzec na zdjęciach z naszej galerii.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 121 dni temu dnia 24/05/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 24, 2019 @ 10:12 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. Pochodziarz pisze:

  Korowód? To chyba nigdy nie widziałeś pochodu i myślisz, że to co innego. To dwie identyczne imprezy tylko pod różnym szyldem. Nie znaczy, że cos w tym złego, tylko po co się oszukiwać, że ludzie wymyslają wciąz cos nowego, adaptują tylko do swoich potrzeb stare “obrzędy”. Pochodu w tej formie też nie wymyślono w PRL. Poza tym chwała tym, którzy mają odwagę odganiać głupotę i propagandę w osobie Pani Zalewskiej od Złotoryi.

 2. AJ pisze:

  Na mszy za mieszkańców miasta to był poseł na Sejm RP Jan Mosiński, pozostali zaproszeni w tym czasie witali się z burmistrzem ? Tak ułożony scenariusz, “dwie imprezy” kto tak mógł wymyślić ?
  “Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce …”

 3. Antyprykator pisze:

  Fajny korowód. Pięknie, wesoło, optymistycznie. Tylko te babcie z transparentami i wykrzyknikami. Pomyliły im się imprezy. To nie strajk tylko święto miasta. Chyba że zatrzymały się w PRL i myślą że to pochód 1 maja. I ten tytuł haha. Zalewska się wystraszyła? Redaktorze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zatrzymany audi

Wjechał w motocyklistę i uciekł. Policja go odnalazła

Read More →