Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Złotoryja. Pracownia Orange uroczyście otwarta

Przez   /   05/02/2018  /   No Comments

Od soboty już oficjalnie w Złotoryi działa Pracownia Orange, wyposażona w sprzęt wart 30 tys zł m.in. duży telewizor LCD, konsolę Play Station, zestawy robotów do nauki programowania, laptopy itd. Pracownia powstała dzięki Stowarzyszeniu Nasze Rio i zaangażowaniu złotoryjan w internetowe głosowanie na stronie Fundacji Orange. 

Wspierając aktywnych mieszkańców niewielkich miasteczek i na wsi, Fundacja Orange od trzech lat pomaga tworzyć pracownie, w których młodzież (ale też starsi) mogą się spotykać, poznawać nowe technologie, bawić i kreatywnie spędzać wolny czas. Działa już ponad sto takich miejsc. Najnowsza Pracownia Orange powstała w Złotoryi. Do miasta – do lokalu przy ul. Konopnickiej, gdzie siedzibę mają Stowarzyszenie Nasze Rio i Klub Seniora – przyjechał dar od Fundacji: duży telewizor LCD, konsola Sony PlayStation 4 z dwoma sterownikami i 3 grami, 2 zestawy LOFI Robot, 3 laptopy z oprogramowaniem i antywirusem,  urządzenie wielofunkcyjne,  okablowanie,  kaseton podświetlany,  3 biurka, 3 kontenerki, 10 krzeseł, stół, zestaw półek, szafkę do konsoli, 2 stoliczki, dwa siedziska, dwie ławki tapicerowane, 3 biblioteczki na książki,  magnetyczna ściana, tablica ogłoszeniowa.

- Dostaliśmy całe mnóstwo sprzętu – mówi Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes Stowarzyszenia Nasze Rio. -Teraz wystarczy do tego dołożyć trochę ludzkiej energii, dobrych chęci, pasji, pomysłów. Mamy nadzieję, że coś fajnego będzie się tutaj działo. Mamy nadzieję, że wszyscy będą mogli się tutaj spotykać, uczyć od siebie, realizować swoje pasje, pomysły, i zmieniać to miasto na lepsze.

Złotoryjanie sami sobie zawdzięczają ten sukces: jesienią tak wytrwale głosowali na swoje miasto w plebiscycie Fundacji Orange, że wywalczyli sobie jedną z 25 pracowni ufundowanych w tej edycji. Oddali w plebiscycie 7959 głosów czyli ponad dwa razy tyle, co wszyscy dolnośląscy rywale razem wzięci.

Działalność Pracowni Orange w Złotoryi można śledzić na stronie PRACOWNIA ORANGE ZŁOTORYJA 

FOT. FUNDACJA ORANGE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

49938354_361380898020441_7654294662559039488_n

Radna sprawdza, czy Legnica nie hoduje sobie zła

Read More →