basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wstęp do Dnia Życzliwości. Złotoryja pomaga Kasprowi

Przez   /   10/11/2017  /   No Comments

Wtorek 21 listopada będzie Dniem Życzliwości. W Złotoryi jego bohaterem będzie 9-letni Kasper – niesłyszący od urodzenia chłopiec z Sokołowca, u którego niedawno lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę limfatyczną. Stowarzyszenie Nasze Rio oraz Złotoryjskie Centrum Wolontariatu – organizatorzy Dnia Życzliwości – rozpoczynają zbiórkę pieniędzy, by wspomóc powrót Kasperka do zdrowia.

Dzień Życzliwości na dobre wpisał się już do złotoryjskiego kalendarza imprez. Jak co roku przygotowuje go młodzież ze Stowarzyszenia Nasze Rio i Złotoryjskiego Centrum Wolontariatu, mocno wspomagana przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Oraz przez Vitbis gdzie mama Kaspra pracowała przy produkcji bombek.

Na ten dzień zaplanowano finał uruchomionej właśnie akcji charytatywnej “Złotoryja pomaga Kasperkowi”. Kasper jest pełen radości i wigoru, choć już w tak młodym wieku przyszło mui zmierzyć się z losem. W maju została zdiagnozowana u niego ostra białaczka limfoblastyczna. Aktualnie chłopczyk jest po drugim (z czterech) protokole leczenia. Właśnie czeka go najcięższy i najbardziej agresywny. Na chwilę obecną wiadomo, że leczenie będzie trwało około dwóch lat. Pierwsze pół roku, Kasper będzie musiał spędzić w szpitalu pod stałą opieką lekarzy, ponieważ jego organizm będzie bardzo osłabiony i wszelkie infekcje będzie przyciągał do siebie jak magnes. Potem zacznie przyjmować chemię pod postacią tabletek w warunkach domowych. W momencie pogorszenia się wyników badań i stanu zdrowia, konieczny będzie wyjazd do Wrocławia w celu konsultacji medycznej. Kasper na bieżąco musi mieć zapewnione leki do płukania, ponieważ podawana chemia  pali wręcz śluzówkę jamy ustnej i gardło.

Z jego stanem zdrowia bywa różnie. Zdarzają się te lepsze i gorsze momenty. Chwile leczenia nie są łatwe ani dla niego, ani dla rodziców. lecz nikt z nich się nie poddaje. Walczą ze wszystkich sił. Można im pomóc, wspierając finansowo leczenie Kaspra. Złotoryjanie nie raz dowiedli, jak dobrzy są w dzieleniu się z innymi. Stowarzyszenie Nasze Rio zarejestrowało zbiórkę publiczną „ZŁOTORYJA POMAGA KASPERKOWI”( nr 2017/4801/OR zgłoszona 02.11.2017r) w okresie od 10.11.2017r. do 28.02.2018r. Finałem akcji będzie Dzień Życzliwości – wtorek 21 listopada – na złotoryjskim Rynku. Zaplanowano m.in. animacje dla dzieci z Nasze Rio i Fabryką Urodzin, gorące posiłki i napoje, występy taneczne (WOW), występy wokalne  ( SP nr 3, Klub Seniora), wystepy akrobatyczne )Daria Ciemała), kiermasz ciast, -pokazy strażackie (KPPSPwZŁotoryi oraz PSP Sokołowiec) ii wiele innych atrakcji. Akcję wspierają: VITBIS Sp. z o.o., Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Urząd Miasta Złotoryja, Urząd Gminy Złotoryja, grupa Nasza Złotoryja, Fabryka Urodzin, szkoły powiatu złotoryjskiego. Jako 24Legnica.pl objęliśmy patronat medialny nad tym przedsięwzięciem.

Wydarzenie ma swoją stronę na Facebooku, gdzie ukazują się bieżące informacje ZOBACZ TUTAJ.

 

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

targowisko 061

Wypadek na targowisku w Legnicy: cegła rozbiła głowę

Read More →