basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja ma psie pakiety. A Legnica?

Przez   /   29/06/2015  /   No Comments

W centrum Złotoryi stanęły pojemniki na psie nieczystości. Mają ułatwić mieszkańcom sprzątanie po swoich pupilach i sprawić, że trawniki będą czystsze. Kilka lat temu legnicki ratusz też wydawał zainteresowanym woreczki  i rozstawiał specjalne kosze. Ale – jak twierdzi Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta – to się nie sprawdziło. 

- Ponad 30 żółtych koszy na psie odchody, które kilka lat temu rozstawiliśmy po Legnicy, nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem – mówi Arkadiusz Rodak. – Obecnie legniczanie mogą wrzucać nieczystości po swych pupilach do dowolnego kosza. Jest to zgodne ze stanowiskiem Sanepidu.

Zapaskudzone trawniki świadczą, że sprzątanie po psie to dla wielu legniczan problem. W Złotoryi jest podobnie. Sprzątająca ulice złotoryjska spółka Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne  próbuje eksperymentu: z własnych środków zakupiła 6 pojemników w kolorze pomarańczowym oraz 4 tys. woreczków.

 – Chcemy zachęcić mieszkańców do tego, żeby sprzątali po swoich czworonożnych pupilach. Zajmujemy się koszeniem miejskich trawników, więc doskonale wiemy, jak bardzo są zanieczyszczone. Psie nieczystości negatywnie wpływają na komfort pracy naszych pracowników – mówi Damian Klicki, prezes RPK.

Psie pakiety” są ustawione przy skwerach w centrum miasta – w miejscach, gdzie wg obserwacji RPK mieszkańcy najczęściej wyprowadzają swoje zwierzęta. Dwa z nich zostały zamontowane na plantach przy ul. Staszica, po jednym – na Skwerze Siedmiu Mieszczan, na al. Miłej w pobliżu Muzeum Złota, na pl. Niepodległości przy kościele Mariackim oraz przy klombie obok kościoła św. Jadwigi.

Każdy z pojemników kosztował 650 zł. Składa się z części górnej – komory na woreczki – oraz dolnej, zamykanej na klucz, gdzie należy wrzucać zwierzęce odchody. Na pojemnikach jest instrukcja, jak postępować z psimi nieczystościami.

Opróżnianiem i utrzymaniem czystości pojemników zajmie się RPK.

W ewidencji prowadzonej przez Urząd Miejski w Złotoryi zarejestrowanych jest ok. 400 psów, jednak wg ostrożnych szacunków w mieście żyje ich 3 razy więcej.

Źródło: Urząd Miejski w Złotoryi, oprac. PEKA

FOT. URZĄD MIEJSKI W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1185 dni temu dnia 29/06/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2015 @ 12:40 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko 017

Rabczenko dzieciom: basen, darmowe autobusy, dentysta

Read More →