SunnyClub2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złodziej prądu z Prochowic. Grozi mu do 5 lat więzienia

Przez   /   06/06/2018  /   No Comments

W jednym z mieszkań w Prochowcach policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu. Dzikie przyłącze zlikwidowano, a złodziejowi poza sroga karą pieniężną grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

- Dzielnicowi Rewiru II Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zdobył informację, że mieszkaniec Prochowic najprawdopodobniej dokonuje nielegalnego poboru energii elektrycznej – relacjonuje mł.asp. Jagoda Ekiert z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w swoim mieszkaniu po zerwaniu umowy z zakładem energetycznym o dostarczanie energii elektrycznej pobierał energię bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Po przeprowadzeniu oględzin wspólnie z pracownikami pogotowia energetycznego, nielegalny pobór energii został zlikwidowany. Obecnie sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policja przypomina, że nielegalne przyłącze to zagrożenie dla bezpieczeństwa lokatorów budynku i jego sąsiadów, bo często wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. W ten sposób łatwo doprowadzić do pożaru lub porażenia prądem.

Kodeks karny za  nielegalny pobór prądu przewiduje karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór prądu. Może to być od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 290 dni temu dnia 06/06/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 6, 2018 @ 11:41 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dr kowalik i owsiak

Honorowe obywatelstwo Legnicy dla dra Kowalika?

Read More →