Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Objazdy na trasie Legnica – Lubin. Zima zaskoczyła PKP

Przez   /   06/02/2019  /   No Comments

Mróz i opady śniegu skomplikowały prace związane z przebudową przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Legnickiej w Lubinie (droga krajowa nr 3). Ze względu na warunki atmosferyczne, uniemożliwiające położenie asfaltu, objazdy na trasie Legnica – Lubin będą obowiązywać do najmniej do piątku 15 lutego.

Na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzona jest kompleksowa modernizacja linii kolejowej z Legnicy do Rudnej Gwizdanowa. Jej elementem jest przebudowa przejazdu. Zakres remontu wymaga wyłączenia ruchu drogowego na fragmencie ul. Legnickiej w Lubinie (biegnie nią droga krajowa nr 3) i skierowania ruchu samochodowego objazdem.

- W czasie zamknięcia przebudowane zostały już tory w obrębie przejazdu – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. – Jest nowe oświetlenie. Będą też kamery telewizji użytkowej dla rejestrowania zdarzeń na przejeździe Rejestracja obrazu pozwoli m.in. na identyfikację sprawców naruszeń zasad prawidłowego przekraczania przejazdu, często związaną z uszkodzeniami urządzeń rogatkowych – w efekcie poprawi się poziom bezpieczeństwa ruchu w tym rejonie.

Trasa objazdu pozostaje bez zmian. Od 18 stycznia kierowcy jadący od strony Lubina Aleją Komisji Edukacji Narodowej będą kierowani w ul. gen. Stanisława Maczka, a następnie ul. Chocianowską do węzła Lubin Zachód. Stamtąd drogą S-3 dotrą do węzła Lubin Południe i dalej w kierunku Legnicy. Podróżujący od strony Legnicy poruszać się będą analogiczną trasą. Od węzła Lubin Południe pojadą trasą S-3 do węzła Lubin Zachód, gdzie zjadą w ul. Chocianowską, by dotrzeć nią do ul. gen. Stanisława Maczka i ostatecznie do Alei KEN.

- Modernizacja linii Legnica – Rudna Gwizdanów to największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku – podkreśla Mirosław Siemieniec.- Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Ważnym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/ godz. towarowy do 80 km/h. Dzięki inwestycji PLK powstanie możliwość uruchomienia dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego. Modernizacja planowana jest do końca bieżącego roku.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 197 dni temu dnia 06/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 6, 2019 @ 11:26 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Rzecznik pomaga

Miejski rzecznik konsumentów walczy z nieuczciwymi pokazami w mieście i powiecie

Read More →