Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Zielono w środku miasta

Przez   /   10/10/2017  /   No Comments

Miasta to nie tylko budynki mieszkalne czy usługowe. To także tereny zielone, które pozwalają na chwilę wytchnienia wśród miejskiego zgiełku.

Migracja ludzi do miasta nie jest czymś nowym. Niemniej jednak zjawisko to znacznie nasiliło się w ciągu ostatnich dziesięcioleci. To w miastach ludzie coraz częściej chcą, lub muszą ze względu na pracę, żyć. Coraz częściej jednak, jak pokazują badania, mieszkając w dużych aglomeracjach przyznajemy, że tęsknimy za terenami zielonymi i bliskością natury. Jak miasta próbują sobie z tym radzić?

Parki i skwery

Parki i zielone skwery są integralną częścią wielu polskich miast. Wrocław pod tym względem zdecydowanie się na mapie Polski wyróżnia. Ale i w większości innych aglomeracji znajdziemy miejsca, które pomogą odpocząć od miejskiego zgiełku. Są one świetnym sposobem, by przez chwilę, w ciągu zabieganego tygodnia, odetchnąć wśród zieleni, wyjść z dzieckiem na spacer, czy pojeździć na rowerze lub rolkach. Większe miejskie parki pozwolą natomiast na zorganizowanie niedzielnego pikniku rodzinnego.

Bliskość natury

Mieszkania zlokalizowane w pobliżu lasów, parków czy wody cieszą się też coraz większym zainteresowaniem. Liczy się już nie tylko cena mieszkania, odległość osiedla od centrum czy ważnych węzłów komunikacyjnych, ale również to, by, najprościej ujmując, było gdzie wyjść na spacer. Ci, którzy chcieliby mieszkać w centralnych częściach miast, ale jednocześnie być blisko natury, kupując lokum, często muszą wybierać pomiędzy jednym a drugim. Wyjątkiem są tu np. mieszkania nad Odrą na osiedlu Promenady Wrocławskie, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanego nabrzeża rzeki. Mieszkania nad Odrą zapewniają bliskość terenów rekreacyjnych, a jednocześnie od wrocławskiego Rynku dzieli je zaledwie 10 minut.

Zielone osiedla

Nowe osiedla projektuje się tak, by ich mieszkańcom zapewnić w miarę możliwości jak największą powierzchnię terenów rekreacyjnych. Standardem stały się zielone skwery, place zabaw, ścieżki rowerowe czy nawet specjalnie zaprojektowane parki. Pod tym względem znów wyjątkowe są wspomniane Promenady Wrocławskie. Mieszkania nad Odrą zapewniają bowiem dostęp do nabrzeża.

Więcej informacji na temat inwestycji znajdziesz na stronie: https://promenadywroclawskie.pl/

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

OFE Aviva dokupił akcje KGHM. Ma już ponad 5 proc.

Read More →