Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Zabijanie Gomułki” – po raz 50 na scenie. Trochę innej

Przez   /   27/09/2017  /   No Comments

Zanim Teatr Modrzejewskiej ruszy w objazd miast i miasteczek z “Zabijaniem Gomułki” według Jerzego Pilcha, we wtorek 3 października o godz. 19 raz jeszcze pokaże ten spektakl legnickiej publiczności. Na ten wyjątkowy (zaraz wyjaśnimy dlaczego) wieczór, mamy jedno dwuosobowe zaproszenie.

Wtorkowy wieczór będzie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, to pięćdziesiąte wystawienie “Zabijania Gomułki” od premiery. Po drugie,  spektakl grany dotąd na Scenie Gadzickiego po raz pierwszy zostanie przeniesiony na Scenę na Nowym Świecie. Po trzecie, zaraz potem cała scenografia zostanie zdemontowana, załadowana na ciężarówkę i przewieziona do Konina, pierwszego przystanku na tegorocznej marszrucie projektu “Teatr Polska”. Przez cały październik zespół Modrzejewskiej będzie peregrynował z “Zabijaniem Gomułki” po Wielkopolsce, Lubuskiem i Dolnym Śląsku. Poza Koninem zawita do Krotoszyna, Gostynia, Nowej Soli, Dzierżoniowa, Żar, Brzegu Dolnego, Gryfowa Śląskiego i Chojnowa, czyli miejscowości, gdzie ludzie nie mieli dotąd okazji zobaczenia Zbigniewa Walerysia w genialnej roli Pana Trąby, planującego zamach na Władysława Gomułkę.

W zgodnej opinii krytyków, wyreżyserowane przez Jacka Głomba przedstawienie jest najlepszą sceniczną adaptacją prozy Jerzego Pilcha. Opowiada groteskową historię z wydanej 20 lat temu powieści “Tysiąc spokojnych miast”.  Rzecz dzieje się w latach sześćdziesiątych w luterskiej Wiśle, gdzie wśród pijackich biesiad i intelektualmych dysput rodzi się pomysł uwolnienia świata od któregoś z komunistycznych tyranów. Ponieważ Hitler i Stalin są już „passé”, a zabicie Mao Tse Tunga wymagałoby kosztownej wyprawy do Pekinu, wybór pada na I sekretarza KC Władysława Gomułkę. Uzbrojeni w chińską kuszę spiskowcy planują podróż do Warszawy, aby przeszyć go strzałą.

Dla naszych Czytelników mamy dwuosobowe zaproszenie na wtorek. Czekamy na mejle zatytułowane “Zabijanie Gomułki”, wysłane na adres konkursy@24legnica.pl. W treści proszę podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu komórkowego do kontaktu.

FOT. KAROL BUDREWICZ

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 439 dni temu dnia 27/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2017 @ 3:21 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Ożenek fot. Karol Budrewicz (1)

Komediowy „Ożenek” w discopolowym klimacie

Read More →