Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Maszyna przygniotła człowieka w fabryce Faurecia

Przez   /   12/02/2018  /   No Comments

Prokuratura wyjaśnia okoliczności sobotniego wypadku  w zakładzie Faurecia na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Przemysłowej. 40-letni mężczyzna po przygnieceniu przez maszynę zmarł w szpitalu. “Deklarujemy pełne wsparcie i absolutną współpracę ze wszystkimi organami, które będą je wyjaśniać”.- deklaruje w specjalnym oświadczeniu zarząd spółki Faurecia.  Poniżej publikujemy jego treść. 

“Informujemy, że w dniu 10 lutego 2018 w godzinach porannych w zakładzie produkcyjnym Legnica 1 spółki Faurecia Legnica S.A. doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem pracownika zakładu. Pomimo akcji ratunkowej, udzielenia pierwszej pomocy podjętej niezwłocznie przez pracowników zakładu z użyciem aparatu AED, a następnie przez ratowników medycznych i przywróceniu akcji serca, po zabraniu do szpitala mężczyzna zmarł. O powyższym wypadku został niezwłocznie zawiadomiony właściwy okręgowy inspektor pracy i prokurator. Przyczyny wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Legnicy. Na miejscu wypadku oprócz prokuratora i inspektora pracy byli obecni również biegli.

Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Deklarujemy pełne wsparcie i absolutną współpracę ze wszystkimi organami, które będą je wyjaśniać.

Do czasu wyjaśnia okoliczności i przyczyn tego nieszczęśliwego wypadku, a także dla dobra prowadzonego postępowania jakiekolwiek informacje o okolicznościach i przyczynach tego zdarzenia będą mogły być przekazane przez pracodawcę po zakończeniu postępowania.

Pragniemy także zapewnić, że w tych trudnych chwilach zaoferowaliśmy wsparcie psychologa dla rodziny naszego zmarłego pracownika oraz dla pracowników zakładu, którzy w tym dniu pracowali na tym samym obszarze”.

Faurecia to producent elementów wyposażenia wnętrz samochodów, współpracujący z największymi koncernami.

FOT. METRO-TERM.PL

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 345 dni temu dnia 12/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 12, 2018 @ 1:19 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Jest dużo nienawiści

Read More →