Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Wykonawcy stadionu dumni z inwestycji w Złotoryi

Przez   /   28/12/2017  /   1 Comment

“How we built STADIUM in Złotoryja, Poland” (“Jak budowaliśmy STADION w Złotoryi, Polska” – to tytuł niespełna czterominutowego filmu, którym chwalą się firmy BudZiem, Flex Motion i Beynon. Nowoczesny obiekt budzi zazdrość nawet w dużo większych ośrodkach.

Złotoryja jest pierwsza. Ma pierwszy w Polsce stadion, do budowy którego wykorzystano produkty amerykańskiej firmy Beynon. Beynon to najwyższa światowa półka. Flex Motion jest jej przedstawicielem na Europę. BudZiem był generalnym wykonawcą złotoryjsiej modernizacji.

Efekt jest nadzwyczajny. Poza boiskiem piłkarskim z murawą godną I ligi złotoryjanie mają do swej dyspozycji najnowocześniejszą na świecie 400-metrową poliuretanową bieżnię z 6 torami do biegów sprinterskich na prostej oraz 4 torami do dłuższych dystansów na łukach. Są skocznie do skoków w dal, wzwyż i o tyczce. Rzutnie do rzutów oszczepem i pchnięcia kulą. Dzięki certyfikatowi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki bedzie można tu rozgrywać oficjalne zawody PZLA.

Nową bieżnię testują lokalni lekkoatleci. Tuż przed świętami odbył się tu na przykład II Złotoryjski Towarzyski Bieg Wigilijny, Ale oficjalne otwarcie stadionu jest zapowiadane dopiero na przełom kwietnia i maja 2018 roku.

FILM YOUTUBE.PL/ FLEX MOTION
FOT. SCREEN YOUTUBE

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Rabka pisze:

    Kilka ciekawych ujęć, dramatyczna muzyka ale tematyka? Jakieś boisko z bieżnią gdzieś w małej miejscowości w europie środkowej. Równie dobrze można stworzyć film “Jak przewrócił się worek ryżu na bazarze w Pekinie” :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →