Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wykład Ryszarda Woźniaka o kulturze niezależnej lat 80.

Przez   /   29/10/2018  /   No Comments

Galeria Sztuki zaprasza na czwarty i ostatni z wykładów w ramach projektu „Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości”. We wtorek 30 października o godz. 10:00. wygłosi go w Galerii Ring Ryszard Woźniak – jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich, performer, autor tekstów i pedagog; współtwórca słynnej formacji artystycznej GRUPPA i propagator kultury niezależnej.

Ryszard Woźniak obecnie prowadzi pracownię malarstwa w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. We wrześniu gościł w Legnicy ze swoją wystawą „Plądrografia”, jutro natomiast opowie w Galerii RING o ruchu kultury niezależnej w Polsce lat 80. Wszystkie spotkania w ramach projektu są bezpłatne i otwarte, skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. Są szansą poszerzenia swojej wiedzy, ale również okazją do dyskusji na temat historii, tożsamości, patriotyzmu i sztuki w kontekście tych pojęć. Zapraszamy!

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 585 dni temu dnia 29/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 29, 2018 @ 11:38 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Nowy Dekameron 7

“Nowy Dekameron” w wersji dla niesłyszących

Read More →