basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Współpraca PWSZ i Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Przez   /   10/02/2017  /   No Comments

Pod koniec stycznia br. zawarto porozumienie o współpracy miedzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy a Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Legnicy. Sygnatariuszami umowy byli Rektor – prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski i Prezesa Zarządu Oddziału – Władysław Iwanyniuk.

W dokumencie zapisano, że partnerzy porozumienia zamierzają ze sobą współpracować i ustalają ramowe zasady takiej współpracy. Uczelnia oświadcza, że Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych, jako podstawowa jednostka organizacyjna, prowadzi i zamierza prowadzić kształcenie na kierunkach o profilu praktycznym.

Stowarzyszenie zadeklarowało, że widzi potrzebę kształcenia na kierunkach Finanse, rachunkowość i podatki, Ekonomia oraz Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie, oferowanych na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych jako profile praktyczne. Ta forma kształcenia jest zgodna z wymogami i oczekiwaniami pracodawców w zakresie kwalifikacji absolwentów uczelni, którzy winni posiadać przygotowanie praktyczne, nabyte w trakcie studiów przy udziale podmiotów gospodarczych i innych jednostek funkcjonujących na rynku dóbr i usług.

Partnerzy zadeklarowali możliwość wzajemnej współpracy w zakresie:podejmowania wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych lub badawczych, w tym organizowania szkoleń, kursów, studiów podyplomowych, seminariów oraz konferencji, doskonalenia programu kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych na kierunkach Uczelni, doradztwa, konsultacji lub ekspertyz ekonomicznych, realizacji zajęć praktycznych w zakresie nauk ekonomicznych oraz podejmowania działań promujących wspólne przedsięwzięcia edukacyjno-badawcze, w szczególności poprzez rozpowszechnianie informacji oraz uczestniczeniew spotkaniach i uroczystościach promujących wskazane przedsięwzięcia.

Źródło: PWSZ im WITELONA w LEGNICY

FOI. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 439 dni temu dnia 10/02/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 10, 2017 @ 10:36 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

play-1568430_1280

Legnica. Wciąż są wolne miejsca w przedszkolach

Read More →