Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wspaniały Marcel Czemarnik. Umie pomagać

Przez   /   08/03/2019  /   No Comments

Uczeń I klasy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, Marcel Czemarnik, został zwycięzcą Miejskiej Edycji XXV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Będzie reprezentował nasze miasto w kwietniu w eliminacjach w Warszawie.

Marcel ma 16 lat. Wysoki, przystojny. Pełen pasji. – Najważniejsze dla mnie jest pomaganie innym – mówi skromnie, uśmiechając się od ucha do ucha.
Gdy chodził do czwartej klasy podstawówki w Bieniowicach, sprzątał śmieci wokół jeziora w Spalonej. Angażował się w akcje harcerskie. Prowadził festyny sportowe, zajęcia muzyczno – taneczne dla najmłodszych. Był wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Angażował się w akcje niosące pomoc dzieciom niepełnosprawnym, paraolimpiady. Za tę działalność został nagrodzony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci medalem „Pomocna dłoń”.
W minionym roku Marcel przyłączył się do Centrum Wolontariatu Miejskiego Team Legnica. Pomagał podczas meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy U-17. W stowarzyszeniu Spynacz, w którym także realizuje swoje pasje, pomaga najmłodszym, starszym i seniorom.
- Marcel wnosi do zespołu nową, pozytywną energię, którą zaraża innych – mówią o nim koledzy ze Spynacza. – Jest dla swoich rówieśników inspiracją i wzorem do naśladowania.
Miejskie eliminacje konkursu „Ośmiu wspaniałych” zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kultury wraz z Urzędem Miasta. Zgłoszonych zostało siedmiu kandydatów. Mateusz Materek z I LO i Paulina Czapracka z II LO zostali wyróżnieni tytułem laureata.

Źródło: Urząd Miastsa w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

60357819_831612597207196_7627013635885236224_o

“Po zawale i co dalej?”. Eksperci doradzali pacjentom

Read More →