UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Wolontariusze z KGHM organizują zbiórkę krwi

Przez   /   02/10/2017  /   No Comments

We wtorek 3 października, w godz. 12.00 – 15.30 wolontariusze KGHM przeprowadzą akcję zbiórki krwi. Krwiobus stanie na parkingu przed nowym budynkiem COPI w Lubinie.

Tradycja oddawania krwi i ogromne zrozumienie tej potrzeby przyświeca pracownikom KGHM od kilkudziesięciu lat. Pracownicy Polskiej Miedzi skupiają się w Klubach Honorowych Dawców Krwi. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić, a jego wyjątkowość polega na tym, że można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane.

Niedobory krwi i jej składników występują okresowo przez cały rok, najdłużej utrzymują się w wakacje, stąd po wakacjach najbardziej potrzeba krwi. System krwiodawstwa działa dzięki dobrej woli, altruizmowi oraz poświęceniu krwiodawców. Są to zarówno dawcy wielokrotni, jak i pierwszorazowi. Jeśli również i Ty czujesz że mógłbyś oddać krew, zapraszamy Cię do udziału w akcji. Potrzebny będzie Ci tylko dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Na miejscu zostanie przeprowadzony wywiad zdrowotny i w przypadku braku przeciwwskazań zostanie pobrana krew.

Praktyczne informacje dla osób oddających krew po raz pierwszy.

Krew może oddać osoba pełnoletnia do 65-ego roku życia, która waży nie mniej niż 50 kg, czuje się zdrowa i chce pomóc drugiemu człowiekowi.

Jak przygotować się do oddania krwi?
- zjeść lekki posiłek przed oddaniem krwi

- wypić min. litr płynów (woda, soki)

- unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi

- ograniczyć palenie tytoniu na min. godzinę przed oddaniem krwi

- nie spożywać alkoholu przynajmniej 24 h przed oddaniem krwi.

Wg. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu najbardziej potrzeba krwi grupy: A Rh -, 0 Rh+, AB Rh-, A Rh+, BR h+.

ZAPRASZAMY NA AKCJĘ.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cubala

Spotkanie z Agnieszką Cubałą w legnickiej bibliotece

Read More →