PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wójt doniósł na podżegaczy. Policja umorzyła sprawę

Przez   /   11/02/2019  /   No Comments

Członkowie Klubu Kibica KS Legnickie Pole musieli tłumaczyć się na policji, że nie planują zamachu na wójta. W ubiegłym tygodniu na zamkniętym forum w internecie naradzali się, że trzeba go zaatakować. Rafał Plezia poważnie potraktował ich słowa i zgłosił sprawę organom ścigania. – Musimy się przeciwstawiać rozsiewaniu nienawiści. Na zło zawsze warto reagować – mówi wójt Legnickiego Pola, choć policja uważa, że nie doszło do przestępstwa.

W wydanym dziś oświadczeniu wójt Legnickiego Pola zwraca się do mieszkańców: ” Wybraliście mnie, aby w naszej gminie było przestrzegane prawo. Adresatem gróźb pozbawienia życia w tym przypadku jestem ja. Jednak moje zachowanie byłoby i będzie identyczne przy każdej groźbie dotyczącej kogokolwiek z naszej społeczności. Nie będę tolerował szerzenia nienawiści i hejtu w stosunku do naszych obywateli. Nie będę akceptował sytuacji bezprawia. Będę dążył z całych sił do tego, aby mieszkańcy naszej gminy czuli się BEZPIECZNIE, a przestępcy byli KARANI. Deklaruję również, pomoc wszystkim, którzy chcą się przeciwstawiać agresji.”

Rafał Plezia ma w pamięci niedawny zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tamtej tragedii można było zapobiec. Matka zabójcy informowała, że jej syn planuje zemstę na politykach, ale jej obawy zbagatelizowano. Wójt Legnickiego Pola nie chciał popełnić tego samego błędu, kiedy jeden z mieszkańców pokazał mu, o czym rozmawiają członkowie Klubu Kibica KS Legnickie Pole.

- Była tam mowa o tym, że pojawię się na turnieju. I że można mnie wtedy zaatakować. Nożem – mówi Rafał Plezia. – Zgłosiłem sprawę policji.

“Naszym zdaniem zamieszczone treści nie zawierały nawoływania do przestępstwa. Rozmowa dotyczyła sprawy budowy nowego boiska, oraz konieczności porozmawiania z wójtem o terminie jego oddania do użytku” – tłumaczą członkowie Klubu Kibica KS Legnickie Pole. Policja przyjęła ich wyjaśnienia za dobrą monetę. Ze względu na brak znamion przestępstwa, postępowanie wyjaśniające szybko umorzono.

Wójt uważa jednak, że sprawy nie wolno tak zostawić. Poprosił nauczycieli Zespołu Szkół w Legnickim Polu o przeprowadzenie w ramach godzin wychowawczych zajęć o hejcie i mowie nienawiści. Zaapelował do parlamentarzystów z naszego okręgu – Ewę Szymańskiej, Elżbiety Stępień, Elżbiety Witek, Roberta Kropiwnickiego i Krzysztofa Kubów – aby zajęli się problemem i podjęli pilną interwencję w Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Zdaniem Plezi, należy wprowadzić przepisy ograniczające agresję w internecie.

FOT. kww IDZIE NOWE RAFAŁA PLEZIA

FOT. FACEBOOK.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 192 dni temu dnia 11/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 13, 2019 @ 3:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Rzecznik pomaga

Miejski rzecznik konsumentów walczy z nieuczciwymi pokazami w mieście i powiecie

Read More →