PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Włam do legnickiej katedry. Ksiądz przyłapał złodzieja

Przez   /   11/12/2018  /   No Comments

33-letni złodziej włamał się do kościoła katedralnego św. Piotra i Pawła w Legnicy. Spłoszony przez księdza, uciekł, porzucając łup wart 1,5 tys. zł. Ale duchowny zdążył mu zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, dzięki czemu policjanci bez problemu odnaleźli sprawcę.

Do włamania doszło kilka minut przed północą. Ksiądz był w środku. Usłyszał hałasy dobiegające z pomieszczenia gospodarczego i wyszedł na zewnątrz sprawdzić, co się dzieje. Najpierw zobaczył wyłamane drzwi i stojący na chodniku świecznik, a chwilę później mężczyznę wyłaniającego się katedry z drugim świecznikiem. Duchowny nie zastanawiał się długo – sięgnął po telefon komórkowy i zrobił włamywaczowi zdjęcie. Mając przestępcę na fotografii, ksiądz poinformował go, że dzwoni po policję. Pechowiec rzucił świeczniki i uciekł.

Chwilę później pod katedrą byli już funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Obejrzawszy zdjęcie sprawcy w telefonie księdza, rozpoczęli poszukiwania. Nie trwało długo, gdy zauważyli sprawcę na ulicy Najświętszej Marii Panny. Gdy go zatrzymywali, 33-latek nie krył zdziwienia. Od razu przyznał się do włamania. Trafił do policyjnego aresztu.

- Za kradzież z włamaniem według kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł.asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa legnickiej policji.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 189 dni temu dnia 11/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 11, 2018 @ 11:37 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →