agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Władze Legnicy razem z Razem za równością płci

Przez   /   13/03/2018  /   No Comments

Prezydent Legnicy chce podpisać Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Tadeusz Krzakowski pozytywnie odpowiedział na petycję, którą w połowie grudnia 2017 roku skierowała do niego w imieniu partii Razem Anna Burakowska.  

Tadeusz Krzakowski zgadza się z działaczami partii Razem, że równość kobiet i mężczyzn jest podstawową, cenną zasadą oraz istotną wartością demokratycznego państwa. “W działalności urzędu i jednostek podległych samorządowi legnickiemu (….) przywiązujemy dużą wagę do praktycznego stosowania tej zasady. Jednocześnie wspieramy wszelkie inicjatywy różnych środowisk na rzecz równości kobiet i mężczyzn w życiu codziennym, zawodowym i prywatnym. Wyrażając wolę przystąpienia do Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, traktujemy swój akces jako wyra z formalnego potwierdzenia naszego dotychczasowego zaangażowania w realizację zasady równości płci, a także jako deklarację jej promowania i współpracy ze wszystkimi podmiotami na rzecz egalitarnej demokracji” – czytamy w piśmie podpisanym przez prezydenta Legnicy.

Europejska Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy. Przyjmując ją, samorządy deklarują się respektować na swoim terenie  szeregu zasad. Powinny m.in. dążyć  do zwiększenia reprezentacji kobiet w życiu publicznym, promować równość płci i zwalczać wszelkie formy dyskryminacji oraz szkodliwe stereotypy, stosować prawo równości kobiet i mężczyzn w każdym aspekcie zatrudnienia, zapewnić obu płciom równy dostęp do informacji, edukacji oraz innych dóbr.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 189 dni temu dnia 13/03/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2018 @ 4:45 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

knife-376383_960_720 (1)

Areszt dla nożownika z Chojnowa. Usiłował zabić

Read More →