Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Wieczorek zdobywcą Pucharu Wojewody Dolnośląskiego

Przez   /   28/11/2018  /   No Comments

Rozegrany w Legnicy XXXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego wygrał 24-letni Oskar Wieczorek z Klubu Szachowego Polonia Wrocław. Bliski zwycięstwa był Tadeas Kriebel z K.Sz. Miedź Legnica, który prowadził przez większość turnieju.  Remis z Tobiasem Hirneise z Niemiec w rundzie 8 oraz przegrana z rosyjskim arcymistrzem Evgenym Gleizerovem zepchnęły go ostatecznie na trzecie miejsce.


Oskar Wieczorek (na zdjęciu po prawej stronie) w ciągu całego sześciodniowego turnieju przegrał tylko jeden pojedynek,  z Pawłem Teclafem z KKS “Ormuzd” Kartuzy. Trzy spotkania zremisował, pięć wygrał, stawiając przeciwnikowi mata, co dało mu w sumie 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął jego rówieśnik z MUKS Stoczek 45 Białystok, arcymistrz Grzegorz Nasuta (6 pkt), a trzeci był reprezentant gospodarzy Tedeas Kriebel (5,5 pkt). Poza podium znaleźli się (kolejno): wspomniany Paweł Teclaf,  Evgeny Gleizerov, Piotr Murdzia z  K.Sz. Miedź Legnica, Tobias Hirneise, Marcin Siechowicz z K.Sz. Miedź Legnica, arcymistrz Pavel Simacek z K.Sz. Miedź Legnica oraz Damian Lewtak z SzUKS Gostmat 83 Gostynin.

Legnicki turniej jest ewenementem na skalę krajową – w całej Polsce nie ma drugiej imprezy tej rangi, która odbywałaby się ponad 30 lat bez przerwy. Piotr Kowalak, dyrektor Klubu Szachowego Miedź Legnica, podkreśla, że sama determinacja działaczy nic by nie pomogła, gdyby nie wsparcie finansowe, jakiego od lat udziela szachistom spółka KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 172 dni temu dnia 28/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2018 @ 10:50 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →