Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Wicelider tabeli poległ w starciu Miedzią Legnica

Przez   /   14/09/2014  /   No Comments

Miedź Legnica odniosła na wyjeździe zwycięstwo 2:1 nad niepokonaną od początku jesiennej rundy drużyną Stomilu Olsztyn.  Bramki zdobyli Wojciech Łobodziński i Adrian Woźniczka.

Ósma kolejka przyniosła legniczanom pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Miedziowi zagrali dobre spotkanie, choć trzeba przyznać, że sprzyjało im też szczęście. Początek meczu należał do nich, co potwierdziły oddane z dystansu strzały Damiana Lenkiewicza i Wojciecha Łobodzińskiego.

Zamiast poczuć respekt, olsztynianie się zmobilizowali i reszta pierwszej połowy była już bardziej wyrównana. Groźnie zrobiło się w 19. minucie, gdy po przejęciu piłki w środku pola gospodarze błyskawicznie znaleźli się z nią pod bramką Aleksandra Ptaka. Strzelał Koval, na szczęście dla legniczan w poprzeczkę.

Koval nie wykorzystał też szansy w 42. minucie, po dośrodkowaniu od Bucholca, gdy dobra interwencja Ptaka uratowała Miedź przed utratą gola. Prosto w ręce bramkarza Miedzi strzelił też Piotr Głowacki.

W drugiej połowie padły w końcu gole. W 57. minucie po solowej akcji Damiana Lenkiewicza Wojciech Łobodziński przejął piłkę i mimo wysiłków obrońców Stomilu ulokował ją w bramce. Olsztynianie wyrównali niespełna kwadrans później, strzałem z jedenastki po faulu Kevina Lafrance`a.  Zaraz potem po dośrodkowaniu z rogu od Lenkiewicza piłkę do bramki skierował głową Adrian Woźniczka. Mimo wysiłków, Stomil nie zdołał już wyrównać tego wyniku.

STOMIL OLSZTYN – MIEDŹ LEGNICA 1:2 (0:0)

Bramki:71 Darmochwał (k) oraz 57 Łobodziński, 72 Woźniczka. Żółte kartki: Berezovskyy, Koval oraz Zgarda, Woźniczka, Lafrance, Łobodziński. Sędzia: Zbigniew Dobrynin.

STOMIL: Skiba – Bucholc, Berezovskyy, Czarnecki, Szymonowicz (78 Mroczkowski), Wełna, Darmochwał, Głowacki (53 Łukasik), Jegliński (84 Trzeciakiewicz), Machulenko, Koval.

MIEDŹ: Ptak – Cierpka (84 Feruga), Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Zgarda, Garuch, Kakoko (90 Daniel), Lenkiewicz, Szymański (86 Machaj), Łobodziński.