Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Werdykt 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Przez   /   11/03/2019  /   No Comments

Z grona 30 osób, które zgłosiły się w Legnicy do przesłuchań 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jury wyłoniło najlepszych. Będą reprezentować Legnicę, ale też Głogów i Wrocław (gdzie żadna placówka nie organizuje OKR) podczas eliminacji rejonowych. Wygrała Marta Sobiechowska z II LO. Kto jeszcze przykuł uwagę jurorów?

W turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęła Marta Sobiechowska z II LO w Legnicy (na zdjęciu) , drugie Dawid Tarnowski z I LO w Legnicy a trzecie Przemysław Lipa z V LO w Legnicy. Jury przyznało też dwa wyróżnienia dla Natana Gołuch z V LO w Legnicy i dla Kamili Cichockiej z II LO w Legnicy. Cała piątka dostała kwalifikacje do etapu rejonowego. Wyróżnienia – ale bez kwalifikacji – otrzymali ponadto Marta Klimczak z V LO w Legnicy, Karolina Pańkowska z Klubu Gońca Teatralnego i Aleksandra Święs z V LO w Legnicy.

W turnieju „wywiedzione ze słowa” na wyróżnienie wraz z kwalifikacją do eliminacji rejonowych zasłużyła – zdaniem jury – Nikola Tomków z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy.

Zwycięzcą turnieju poezji śpiewanej została Wiktoria Tur z II LO w Legnicy. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowano oprócz niej trzy uczestniczki, które zdobyły wyróżnienia: Julię Młynarczyk z II LO w Legnicy, Dominikę Pawłowską ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej Śpiewu i Mowy oraz Monikę Workun z Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy. Wyróżnienia bez kwalifikacji otrzymali Miłosz Jaskórzyński z II LO w Legnicy i Nikola Ginda z II LO w Legnicy.
Eliminacje rejonowe odbędą się dnia 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Art Cafe Modjeska w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przeprowadził też eliminacje rejonowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Głogowa i Wrocławia. Nagroda w turnieju recytatorskim powędrowała do Zdzisława Rypniewskiego z LO nr 5 we Wrocławiu. Wyróżnienia dostały Wiktoria Kordacka i Maria Ryfiak z Klubu Garnizonowego w Głogowie. W turnieju „wywiedzione ze słowa” nagród i wyróżnień nie przyznano. Cała trójka otrzymała kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich.

Werdykty wydało jury w składzie: Aleksandra Listwan – aktorka Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Joanna Rostkowska- instruktorka teatralna w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy oraz Edyta Pietruszka- instruktorka teatralna z Wrocławia.

FOT. II LO W LEGNICY (www.2lo.legnica.eu)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 69 dni temu dnia 11/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 11, 2019 @ 8:23 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →