Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Weekendowy wypad do Niemiec – jakie miasta warto odwiedzić?

Przez   /   27/06/2017  /   No Comments

Weekendowe wypady turystyczne stają się coraz bardziej popularne. Szczególnie sprzyjają im dłuższe weekendy majowe czy później, coraz cieplejsze dni czerwca, lipca i sierpnia. Wśród najpopularniejszych kierunków na weekendowe wypady są Niemcy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że przewoźnicy oferują ciekawe połączenia, a przewóz odbywa się wygodnymi autobusami. Oczywiście nie można zapominać o tym, że wiele niemieckich miast oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, dla osób, które zdecydują się na ich odwiedzenie. 

Jakie miasta są szczególnie warte zobaczenia w czasie weekendowej wycieczki do Niemiec?

Na weekendowy wypad do Niemiec najlepiej zdecydować się będąc w jednym z polskich miast położonych stosunkowo blisko granicy z Niemcami. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że bus będzie jechał krócej, a bilet na taką podróż będzie tańszy niż z innego miasta. Przykładem miasta, z którego odchodzą busy do Niemiec jest Legnica. Do najpopularniejszych połączeń z Legnicy do Niemiec należą te na trasie:

 

- Legnica – Berlin;

- Legnica – Hamburg;

- Legnica – Monachium.

Do Legnicy można dojechać wykorzystując połączenie PKS, którego sieć łączy je z wieloma innymi miejscowościami położonymi w Polsce.

Które zatem z wyżej wymienionych Niemieckich miast zasługują na szczególną uwagę? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy po wycieczce.

Berlin to miasto, które oferuje rozrywkę kulturalną na najwyższym poziomie. Mnogość muzeów, wystaw, ale i pamiątek historii sprawia, że to miejsce idealne dla osób, które pragną zapoznać się bliżej z historią i kulturą tego kraju. W czasie pobytu koniecznie trzeba zobaczyć Bramę Brandenburską, pozostałości po Murze Berlińskim, Check Point Charlie czy odwiedzić Muzeum Pergamońskie i przespacerować się po AlekxanderPlaz.

Hamburg to z kolei miasto silnie związane z morzem. Stanowił część Ligi Hanzeatyckiej, dzięki czemu szybko się rozwijał. Oprócz zabytków architektonicznych miasto oferuje wiele ciekawych miejsc rozrywki – opery, kabarety i teatry…

Z kolei Monachium to miasto idealne dla osób, które chcą spróbować typowo niemieckiej kuchni i skosztować osławionego piwa niemieckiego. Dodatkowo czeka tutaj na turystów wiele sklepów, których asortyment zachwyca różnorodnością i przystępnymi cenami.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 356 dni temu dnia 27/06/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 27, 2017 @ 8:08 pm
  • W dziale: rozrywka, styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

35114645_1755471414545867_4042371121041899520_n

Finał edukacji teatralnej w Teatrze Modrzejewskiej

Read More →