LegnickiePole2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

W sobotę w Legnicy koncert jubileuszowy zespołu “Śląsk”

Przez   /   07/11/2018  /   No Comments

W sobotę, 10 listopada, w hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Lotniczej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zespół zaprezentuje wielki Koncert Jubileuszowy „A to Polska właśnie”, który oklaskiwało już 25 milionów ludzi na całym świecie. Początek o godz. 17.00.

„Śląsk” istnieje od 65 lat. Jest najlepszy w swojej dziedzinie. Znany, ceniony i lubiany na pięciu kontynentach promuje polską twórczość ludową i narodową.

Ponad stuosobowy zespół chóru, baletu i orkiestry wykona w Legnicy barwne i dynamiczne widowisko. W programie nie zabraknie żywiołowych tańców krakowskich i góralskich oraz wzruszających wykonań śląskiej „Karolinki” czy piosenki „Szła dzieweczka”. Setki kolorowych kostiumów z wielu regionów Polski mienić się będą na scenie w blisko dwugodzinnym programie, opracowanym m.in. przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską. Zobaczymy bogaty wachlarz polskiego folkloru, efektownie prezentujący piękno naszej kultury. Zaprasza Legnickie Centrum Kultury serdecznie.

Bilety kosztują 85, 60 i 40 zł. Są dostępne w kasie Legnickiego Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, pokój 118, I piętro) oraz w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 163 dni temu dnia 07/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 7, 2018 @ 12:26 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2123_1555652053

Polska premiera “Voices Of Light” na 50.Legnica Cantat

Read More →