winkemann
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W PWSZ ruszyło Centrum Symulacji Medycznej

Przez   /   20/02/2019  /   No Comments

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona oficjalnie otwarto dziś (20 lutego) Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej do kształcenia studentów pielęgniarstwa. Przypomina prawdziwy szpital.

W centrum, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, studenci pielęgniarstwa nabywają umiejętności przydatnych w przyszłej pracy.

– Oznacza to odtworzenie warunków klinicznych, domowych oraz okoliczności wypadków i zdarzeń masowych z zastosowaniem symulatorów – mówi Mirosław Szczypiorski z PWSZ. – Podczas zajęć studenci znajdują się w warunkach fizycznego i emocjonalnego realizmu, pozwalającego doświadczać warunków zbliżonych do rzeczywistości.

Sale do praktycznej nauki są wyposażone w fantomy, trenażery, a także sprzęt medyczny. Przykładowo sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i położniczych może naśladować oddział porodowy. Jest ona wyposażona w fantomy noworodków, inkubator oraz sprzęt do pielęgnacji, taki jak: wanienka do kąpieli, łóżeczko dziecięce, waga dziecięca czy przewijak.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach projektu „Program rozwojowy kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy”. Jego wartość to ok. 2 mln 311 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 1 mln 947 tys. zł. Obecnie pielęgniarstwo na PWSZ studiuje ok. 200 osób.

- Możemy być dumni z tak nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu studenci uczyć się będą na wysokim poziomie. Pielęgniarstwo staje się coraz bardziej potrzebnym kierunkiem kształcenia – powiedział odwiedzający centrum prezydent Tadeusz Krzakowski.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

FBN_3433

Osiągnij sukces InfluencerkiBeauty!

Read More →