Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W parku trwa przebudowa alei Orła Białego

Przez   /   30/01/2015  /   No Comments

Trwa II etap przebudowy al. Orła Białego w parku Miejskim. Postęp prac jest bardzo widoczny. Sprzyja temu łagodna zima.

Prace przy przebudowie al. Orła Białego na odcinku od al. Białej do Zygmunta Krasińskiego rozpoczęły się pod koniec listopada zeszłego roku. W trakcie robót zerwana została stara nawierzchnia asfaltowa. Kolejne wykonane już prace to utwardzenie alejek i ścieżek rowerowych oraz ułożenie krawężników. W dalszym kolejności ułożona zostanie estetyczna i wygodna nawierzchnia wykonana z kostki. Wytyczone będą ścieżki rowerowe, ustawione ławki, latarnie i kosze na śmieci.

W okolicach placu zabaw pojawi się kolejny zdrój z czystą bieżącą wodą do picia. Prace zakończą się wiosną 2015 r. Ten odcinek alei uzyska taki sam koloryt i jakość nawierzchni, jak zmodernizowany już przed wakacjami ubiegłego roku odcinek głównego parkowego traktu.

Przebudowa al. Orła Białego została podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano prace na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do al. Białej. W czasie wakacji 2014 roku prace zawieszono, by legniczanie i goście mogli swobodnie i bez zakłóceń wypoczywać w parku. Roboty wznowiono pod koniec listopada.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1362 dni temu dnia 30/01/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2015 @ 1:19 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wybory 005

Składy rad powiatów w dawnym Legnickiem

Read More →