UM_Palmiarnia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

V Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Legnicy

Przez   /   09/05/2018  /   No Comments

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja promocyjna zorganizowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Centrum Unijnych Projektów Transportowych, której celem jest promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce.

Wszyscy zainteresowani beneficjenci, którzy otrzymali dofinansowanie z Unii Europejskiej, będą mogli w dniach od 11 do 13 maja 2018 r. udostępnić swoje projekty zwiedzającym. Legnica również włączyła się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich i ma do zaoferowania następujące atrakcje:

 

Dzień Otwarty w Willi Bolka von Richthofena (Środowiskowe Centrum Integracyjno-Profilaktyczne, ul. Chrobrego 13 w Legnicy)

11 maja 2018 r. (piątek) w godzinach 11.00 – 15.00

· Zwiedzanie zabytkowego budynku Willi Bolka von Richthofena,

· Prezentacja prac uczestników zajęć realizowanych pod kierunkiem dr Edyty Roli–Marcinowskiej pn. „Unijne wrota” – dostępna w godz. 11.00 – 13.00,

· Komputer dla seniora i nie tylko – warsztaty komputerowe w godz. 11.00 – 15.00,

· Psychologia w Unijnych Trendach – konsultacje z psychologiem w godz. 11.00–15.00.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Centrum Kształcenia Praktycznego (Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Grunwaldzkiej 2-20 w Legnicy)

11 maja 2018 r. (piątek) w godzinach 8.00-14.00

Zainteresowani będą mogli m.in.:

· zwiedzić pracownie doposażone ze środków unijnych, np. pracownię mechatroniki samochodowej oraz pracownię budowy pojazdów samochodowych,

· wziąć udział w zajęciach pokazowych praktycznej nauki zawodu z wykorzystaniem zakupionego sprzętu, podczas których pokażemy, jak działa sterowanie zasilaniem silników w paliwo, jak wyglądają układy ze wspomaganiem elektrycznym, hydraulicznym i elektrohydraulicznym oraz jak wykorzystuje się maszyny CNC do obróbki i wytwarzania elementów konstrukcyjnych.

Nauczyciele wraz z uczniami przedstawią możliwości i przydatność sprzętu do procesu nauczania w poszczególnych zawodach, będą udzielać informacji i odpowiadać na pytania zainteresowanych.

Dzień otwarty Centrum Zarządzania Ruchem w Legnicy (Centrum Zarządzania Ruchem w Legnicy, ul. Mickiewicza 2)

11 maja 2018 r. (piątek) w godzinach 9.00-12.15

W trakcie „Dnia Otwartego” będzie można zobaczyć, jak wygląda praca w legnickim Centrum Zarządzania Ruchem, a także m.in.:

· jak działa monitoring miejski,

· co to są systemy sensoryczne i co można odczytać z tablicy zmiennej treści VMS,

· czym się zajmuje inżynier ruchu,

· jak projektuje się sygnalizację świetlną,

· co to jest zielona fala.

Centrum Zarządzania Ruchem w Legnicy będzie można zwiedzać w godzinach: 9.00, 9.45, 10.30, 11.30 i 12.15. Czas zwiedzania to około 30 minut.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu Centrum, należy wcześniej umówić się telefonicznie na konkretną godzinę pod numerem tel. 076 81 80 495.

 

Więcej informacji na temat Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Legnicy znajduje się na stronie koordynatora akcji promocyjnej www.dniotwarte.eu.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DnSWhbWX4AAbHPX

Tak rośnie zbiornik odpadów Żelazny Most pod Rudną

Read More →