PWSZ_MOTO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Uwolnij książkę! Możesz to zrobić w PWSZ im. Witelona

Przez   /   19/04/2018  /   No Comments

Na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Biblioteka stworzyła specjalne półki bookcrossingowe, gdzie czytelnicy mogą wymieniać się książkami, których już nie czytają.

Regały bookcrossingowe znajdują się w pomieszczeniach:
Wypożyczalni – budynek C, sala nr 011,
Czytelni Naukowej nr 3 – budynek A, sala 366, IV piętro,
Domu Studenta przy ul. Mickiewicza 10 – patio
Czym jest bookcrossing? Bookcrossing – (inaczej nazywana uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem) – idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.
Idea Bookcrossingu narodziła się w 2001 w Stanach Zjednoczonych. Bardzo szybko swoim zasięgiem objęła cały świat. W roku 2009 na świecie krążyło ponad 5 600 000 uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 800 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego prawie 15 tysięcy w Polsce (od 7 października 2003).
To dobry sposób na nieodpłatne przekazywanie książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych niewielkich regałach lub innych wyznaczonych punktach. Czytelnicy w ten sposób mogą zabrać książkę, przeczytać i znów zostawić w odpowiednich lokalizacjach. Najbardziej rozpowszechnionym miejscem w akcjach bookcrossingowych są specjalne tworzone regały bookcrossingowe. Do akcji może dołączyć każdy, bezpłatnie.
Zapraszamy do oddawania książek na naszą specjalne bookcrossingowe regały.  Przynieś książkę do Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy i zostaw na regałach bookcrossingowych, aby inni mogli się cieszyć przyjemnością czytania. Źródło: https://bookcrossing.pl/

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ im. WITELONA W LEGNICY, PIXABAY.COM/ JARMOLUK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20180819_135056

Zahorski jedzie, by Dolny Śląsk wsparł rowerzystów

Read More →