Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Uwaga, uwaga – na tory wjeżdża pociąg Satyrykonu!

Przez   /   12/06/2018  /   No Comments

15 czerwca, na dworcu kolejowym w Legnicy, odbędzie się uroczysta inauguracja pociągu “Satyrykon”, który będzie kursował między Legnicą i Wrocławiem aż do września. Nastąpi także otwarcie wystawy “Najlepsze Rysunki w 40-letniej historii Satyrykonu”.

Tego dnia (15.06), o godz. 11.10, na peronie 3 dworca kolejowego w Legnicy, odbędzie się podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi a Legnickim Centrum Kultury. Podpisy na dokumencie złożą: Piotr Malepszak, wiceprezes Kolei Dolnośląskich i Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury. Podpisanie dokumentu zwieńczy dotychczasową współpracę obu instytucji oraz otworzy nowe perspektywy dla kolejnych, wspólnych przedsięwzięć.

Nieprzypadkowo wydarzenie odbędzie się 15 czerwca. Tego dnia w Legnicy rozpocznie się 41. edycja Satyrykonu – jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń dla artystów rysowników, karykaturzystów, plakacistów itp. Z tej okazji Koleje Dolnośląskie i Legnickie Centrum Kultury przygotowały także niespodziankę dla pasażerów. Przed podpisaniem porozumienia między KD i LCK nastąpi bowiem oficjalna “inauguracja pociągu” o nazwie “Satyrykon”.
Skład rozpoczął podróżowanie wraz z czerwcowym rozkładem jazdy i kursować będzie na trasie Legnica – Wrocław/Wrocław – Legnica aż do września 2018 r.
W pociągu będzie można znaleźć m.in. informacje o tegorocznej części festiwalowej Satyrykonu oraz o nadchodzących wystawach prezentowanych w Galerii Satyrykon.

Po podpisaniu 15 czerwca porozumienia oraz inauguracji satyrykonowego pociągu, na dworcu w Legnicy odbędzie się wernisaż wystawy “Najlepsze Rysunki w 40-letniej historii Satyrykonu” (godz. 12.00/Dworzec Kolejowy w Legnicy/Stacja Kultura /Galeria Kolei Dolnośląskich).

Wzorem ub. roku, pasażerowie zostaną także zaproszeni w niezwykłą podróż z artystami. Chętni otrzymają niezwykłą pamiątkę z podróży: portret narysowany przez rysowników podczas przejazdu pociągiem z Wrocławia do Legnicy.

 width=560

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 342 dni temu dnia 12/06/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 12, 2018 @ 2:58 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Mark Watson - MW_170723_KatieMelua_3957

Katie Melua nie może się doczekać koncertu w Legnicy

Read More →