Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

UKS Piast Legnica znowu trenuje szermierzy

Przez   /   15/09/2017  /   No Comments

Po blisko 35 latach, staraniem weterana legnickiej szermierki, pana Henryka Strzelczyka, klub UKS Piast Legnica wznowił swoją działalność. Do miasta wróciły szable i szpady.

Klub nawiązuje do bogatych tradycji zamkniętego w latach 90. Kolejowego Klubu Sportowego Piast, którego działalność zakończył pożar sali sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego. Niewielu pamięta, że od lat 60. słynął on szermierczymi osiągnięciami zespołowymi i indywidualnymi w całej Polsce.
Reaktywowany klub odnosi już pierwsze sukcesy, zarówno na zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W ciągu pierwszych czterech miesięcy działalności legniccy szermierze wywalczyli dziewięć medali w tej trudnej, szlachetnej dyscyplinie, a to dopiero początek.
Pan Henryk zapytany, czym może być szermierka dla młodych ludzi, odpowiada bez wahania: – Wpaja dobre wartości, takie jak prawość. Gdy przestrzegasz reguł – zwyciężasz. Wyrabia waleczność, uczy szacunku dla przeciwnika i życia, wzmaga zdrową rywalizację między rówieśnikami, nie tylko na planszy. Przekłada się to również na naukę i wychowanie. Jest to sport elitarny.
Zajęcia szermiercze odbywają się w sali Zespołu Szkół Budowlanych w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 17.00 do 20.00. Klub zaprasza zainteresowane tym sportem dzieci i ich rodziców.
Więcej informacji na facebooku: Klub szermierczy Piast Legnica.
Źródło: Urząd Miasta w Legnicy


FOT. URZĄD MIaSTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 307 dni temu dnia 15/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 15, 2017 @ 10:42 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stadion-dron-foto_1531850557_0557

Prezentacja Miedzi odwołana – przez deszcz i złą pogodę

Read More →