Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sukces legnickich uczniów w konkursie Eko Gwiazda 2017

Przez   /   22/12/2017  /   No Comments

„Ekologiczna strona mocy” to tytuł zwycięskiego filmu autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, wyróżnionego w jaworskiej edycji konkursu „Eko Gwiazda 2017”. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 12 zespołów z powiatu jaworskiego, legnickiego i wałbrzyskiego, spośród których jury wyłoniło 6 finalistów. Nagroda główna – wycieczka do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie – trafi do Marcina Wojtasia i Wiktorii Kulik, którzy pracowali pod opieką pani Grażyny Maciak.

Do udziału w ogłoszonym w październiku br. konkursie o tematyce ekologicznej Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprosił uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu krótkiego filmu za pomocą komórki, aparatu fotograficznego lub kamery. Nagranie miało prezentować jak możemy dbać o środowisko naturalne oraz jak, przez nasze codzienne zachowania, możemy opiekować się otaczającym nas ekosystem i jak skłonić do tego innych.
- Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania. Świadomość potrzeby dbałości o nasze środowisko jest niezwykle ważna i uczymy się jej od najmłodszych lat dlatego tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w konkursie – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych Mercedes-Benz Polska.
Gratulujemy wszystkim finalistom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Dziękujemy również Panu Stanisławowi Laskowskiemu, staroście jaworskiemu, za objęcie konkursu patronatem honorowym oraz udział w obradach jury

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

RYC. MATERIAŁY PRASOWE MERCEDES-BENZ MANUFACTURING POLAND

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

marcin m 027 drop

25 lat więzienia dla okrutnego zabójcy z ul. Chojnowskiej

Read More →