Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Uciekał kradzionym VW z Niemiec. Pościg na A4

Przez   /   01/08/2017  /   No Comments

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, biorąc udział w pościgu transgranicznym, zatrzymali uciekającego skradzionym samochodem kierowcę, który wielokrotnie łamał przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli w Niemczech. Rozpoczął się pościg, który kontynuowany był na terenie Polski autostradą A-4. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności całej sprawy.

Legniccy policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Granicznej o pościgu przejętym przez niech w Olszynie za pojazdem marki VW Transporter, który w sąsiednim kraju nie zatrzymał się do kontroli. Podjęty pościg na terenie Niemiec kontynuowany był na terenie Polski. Po przekroczeniu granicy RP w Olszynie, pojazd z dużą prędkością pędził w stronę Wrocławia. Legniccy policjanci, kiedy wjeżdżali na A-4, żeby przyłączyć się do pościgu zostali niemal staranowani przez uciekiniera. Samochód uciekał autostradą, zagrażając bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kierujący samochodem popełniał szereg wykroczeń, oraz uszkodził kilka pojazdów. Mężczyzna uciekając chcąc zgubić policyjny pościg i skręcił nagle na zjazd z A-4 do Chojnów. Podczas wykonywania tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Po porzuceniu pojazdu, zaczął uciekał pieszo.
Funkcjonariusze legnickiej drogówki wspólnie z strażnikami granicznymi udali się w pościg pieszy za mężczyznom i już po kilkunastu metrach zatrzymali go. Uciekinierem okazał się być 33-letni mieszkaniec Legnicy. Pojazd, którym uciekał, został skradziony w nocy na terenie Niemiec. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go narkotesterem, które potwierdziło ich przypuszczenie. Test pokazał wynik pozytywny na zawartość metaamfetaminy w organizmie 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a odzyskany samochód zabezpieczony.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają, jaki związek ma zatrzymany z kradzieżą pojazdu. 33-latek odpowie również za wykroczenia, popełnione na autostradzie A-4, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie katastrofy z ruchu lądowym, jazdę pod wpływem środków odurzających, spowodowanie kolizji drogowej.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i chojnowskich policjantów i zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 498 dni temu dnia 01/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 1, 2017 @ 8:46 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

temida

Bunt w Sądzie Rejonowym w Legnicy

Read More →