Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Ubezpieczenie na narty w Polsce – gdzie szukać?

Przez   /   28/11/2017  /   No Comments

Czas na narty – taka myśl przyświeca coraz większej liczbie Polaków. Zwłaszcza, że połączenia autobusowe i pociągowe z takimi miejscami, jak choćby Zakopane czy Świeradów są coraz lepsze, a zakup ubezpieczeń turystycznych jest możliwy już w ciągu dwóch minut. I to bez potrzeby wychodzenia z domu.Oferta polskich ubezpieczycieli zawiera bardzo szerokie możliwości, jeśli chodzi o ochronę zdrowia czy życia w trakcie wyjazdu na wakacje. Konkurencyjność pod tym względem sprzyja samym konsumentom – mamy do wyboru dużo opcji, przy czym towarzystwa idą na rękę klientom i oferują coraz lepsze warunki. Nawet takie, dzięki którym samodzielnie – w ciągu tylko 2 minut – wybierzemy i zakupimy tanią polisę na bardzo korzystnych warunkach.

Ubezpieczenie na narty w Legnicy

W dobie tak łatwo przystępnej informacji zawieranie umów nie jest szczególnie skomplikowane. Świadczą o tym chociażby możliwości zakupu polisy ubezpieczeniowej przez internet – http://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/0.html można kupić już w ciągu tylko 2 minut, na przykład za pomocą porównywarek online (UbezpieczenieOnline.pl, WakacyjnaPolisa.pl itp.).

Porównywarki oferują bardzo szczegółowe – jak sama nazwa wskazuje – porównanie dostępnych na rynku ofert. Wystarczy tylko podać trochę danych, takich jak cel i miejsce wyjazdu, a algorytm sam zaproponuje najlepsze oferty polis.

Wykorzystajmy dla przykładu takie narzędzie, jak porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl. W przypadku wyjazdu na narty do dowolnego kraju mamy do wyboru kilkanaście ofert takich firm, jak np. SignalIduna, AXA, Gothaer, ERV czy Warta.

Czy ubezpieczenia na narty są drogie?

Biorąc pod uwagę zakres ochronny i sumę ubezpieczenia w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej, polisy narciarskie w Polsce należą do jednych z najtańszych we Wspólnocie.

Przykładowo za tygodniowy wyjazd na terenie Dolnego Śląska możemy zapłacić około 20 zł za jedną osobę. W przypadku zagranicy – niewiele ponad 40 zł.

Wartość polisy można obniżyć, jeśli nie wybierzemy dowolnej oferty, a dopasujemy ją do indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że możemy zrezygnować z niektórych zbędnych opcji i wybrać tylko te, które są nam rzeczywiście przydatne.

Wybieramy najlepsze ubezpieczenie na narty

Choć w Legnicy są świetni doradcy finansowi, specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy garść praktycznych porad, jak należy kupować ubezpieczenia.

1. Dopasuj sumę gwarancyjną do charakteru wyjazdu

Suma gwarancyjna ubezpieczenia to kwota, która określa limit wypłaty odszkodowania za leczenie się czy pobyt w szpitalu. Jeśli wybieramy się na narty, na przykład do Zakopanego, musimy uwzględnić, że na stoku może dojść do wypadku. Z kolei jeżeli udajemy się na narty czy snowboarding w charakterze zawodowców, uwzględnijmy fakt, że możemy doznać poważnych kontuzji. Polisy dla sportowców są droższe, ale posiadają też zupełnie inne sumy ubezpieczeniowe.

2. Pamiętaj o NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zalecają zarówno przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), jak i towarzystw. Na stoku, nawet na zjeżdżalniach przeznaczonych dla rodzin, do wypadków dochodzi często. Zwłaszcza osoby młode i dzieci są narażone na urazy i kontuzje.

3. Ubezpiecz swój bagaż i sprzęt sportowy

Bardzo przydatne ubezpieczenie, które chroni od utraty lub zniszczenia bagażu i sprzętu sportowego. Zaleca się wybrać taką polisę, która chroni nie tylko narty, kijki czy deskę, ale również całe wyposażenie miłośnika jazdy na deskach – kurtkę, buty czy gogle.

4. Zastanów się nad ubezpieczeniem OC

Z OC mogą skorzystać osoby nie tylko posiadające samochód. Uszkodzić komuś sprzęt czy pojazd możemy za pomocą samych tylko nart. OC przydaje się właśnie w takich sytuacjach.

Czy warto się ubezpieczać na narty w Polsce?

Tak. NFZ nie refunduje wszystkiego, natomiast z dobrym ubezpieczeniem turystycznym możemy otrzymać dodatkowe świadczenia zdrowotne i odszkodowanie za zniszczone rzeczy.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

gornictwo

Powstanie nowy szyb. KGHM wesprze gminę Żukowice

Read More →