suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Tytuł wicemistrza Dolnego Śląska i 6 medali dla Lubina

Przez   /   15/03/2019  /   No Comments

Jeden srebrny, pięć brązowych medali zdobyli zawodnicy Miejskiego Klubu  Bokserskiego “Energetyka” Lubin podczas rozegranych w Lubaniu Śląskim 73. Mistrzostw Dolnego Śląska w Boksie (1-3 marca). W ringu rywalizowało 140 pięściarzy i pięściarek z 24 dolnośląskich klubów. Lubin wystawił 6 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy stanęli na pudle.

Spośród kadetów, w wadze do 54 kilogramów Jakub Okaz zdobył III miejsce i brązowy medal. W rywalizacji do 66 kilogramów III miejsce i brązowy medal przypadł jego klubowemu koledze Robertowi Jasińskiemu. W wadze do 57 kilogramów brąz wywalczył sobie również Olgierd Augustynów.

W kategorii wiekowej junior świetnie poszło Tomaszowi Herejczakowi startującemu w wadze do 56 kg. Z ringu schodził jako zdobywca II miejsca, srebrnego medalu oraz tytułu wicemistrza Dolnego Śląska.

Dwa medale przyniosły “Energetyce” walki w kategorii wiekowej młodzieżowiec – senior. Najpierw Konrad Czajkowski (waga do 56 kg) zdobył III m-ce i brązowy medal, potem Robert Szczepański (waga do 75 kg)  zrobił to samo.

Trener Wojciech Misiak nie ukrywa , że liczył na osiągnięcie lepszego wyniku sportowego przez jego podopiecznych. Ale podkreśla , że część ze startujących zawodników trenuje od niedawna i muszą jeszcze podnieść swoje umiejętności techniczno-taktyczne. Uważa, że start w takiej imprezie jak Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie to dla młodych zawodników szansa rozwoju. Bogate doświadczenie bokserskiego wykorzystają z pewnością w dalszych karierach zawodniczych.

- Turniej stał na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym – oceniają w lubińskim klubie.

FOT. MKB “ENERGETYKA” LUBIN

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 65 dni temu dnia 15/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 15, 2019 @ 7:28 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →